TV 2 Play
Min konto

Hvilken bil ser du etter?

Tilbake til front | Skriv en vurdering
2010 Mercedes-Benz E-klasse E220 CDI T Avantgarde aut. Stasjonsvogn Diesel

Vurdert av Christian S

Score 8/10

Totalt er dette en god bil. Den byr på få overraskelser av eierforholdet, men man må regne med litt kostander for vedlikehold, som på alle biler. Det er ikke dyrerer enn snittet og ha servicer på denne bilen, men dersom det kreves større reperasjoner, så kan det bli kostbart. Bilen er standard utstyrt med automatisk luft justering bak, så her kan man laste tungt uten at det går utover kjøreegenskapene til bilen. Meget god innvendig plass, og bilen var den største målt i liter i bagasjerommet når bilen kom. Fortsatt er den av de aller største man får i dette segmentet.

Mil sluker uten sidestykke, og man har det meget komfortabelt når man kjører langt med denne. Her kan man kjøre time etter time uten og bli nevne verdig sliten. Utstyrspakke som Avantgarde anbefales som ett minimum på en bil som dette. Finn gjerne en bil med Avantgarde, Command navigasjonssystem, sorttaktrekk, og førerassistentpakke. Da har du en bil som er godt utstyrt, og som du trolig vil være fornøyd med i lang tid.

Servicehistorikk er viktig som på alle biler, sørg for at den er på stell. Sjekk godt også at det elektriske fungerer som det skal, samt bremser, hjuloppheng og det vanlige før du kjøper.

Kjøreglede

10 / 10
Dette er en bil som flyter avgårde. Dette er en milsluker uten sidestykke

Kvalitet/driftssikkerhet

8 / 10
Små problemer når den kom med dyser og slikt. Utbedret på recall fra Mercedes. Eller små ting som burde vært bedre på en bil som dette.

Plass/praktiske løsninger

8 / 10
Det er ingen bil i samme segment som er større innvendig. Rett og slett enorm. Man får plass til det man ønsker og få plass til. Noe praktiske løsninger kunne vært bedre og trekker derfor litt ned på karakteren.

Økonomi/kostnader

6 / 10
Rent drivstoff-økonomisk er denne bilen ganske snill. Rundt 0.6 på langkjøring og opp mot 0.8 på bykjøring er helt akseptabelt med en slik motor i en så tung bil. Servicer er også innenfor det man kan forvente. Ikke billigst, men langt i fra dyrest i klassen. Det som trekker stort ned her er at bilen er dyr og forsikre. Over 10.000,- i året må man regne med på fullkasko og kjørelengde som overstiger 20.000km i året. Da med full bonus.

Drivstoff/forbruk

8 / 10
Kunne gått mer økonomisk, men bykjøring på rundt 0.8 liter pr. mil, samt langkjøring rundt 0.6 liter pr. mil må man si er absolutt respektabelt med en så tung bil, og en slik motor.

Flere vurderinger fra samme generasjon

Mercedes-Benz E-klasse (2016)

Taxikjørt og passert 340000 km ,men føles som ny . Taxi eier har ikke slurvet med bilen ser jeg på historikken

Score 9.4

Vurdert av FeliX

Mercedes-Benz E-klasse (2016)

E klasse med 4matic og luftfjæring er en fantastisk bil. Det helt optimale ville nok vært 350. Stor tung bil krever litt motor.

Score 9.2

Vurdert av Ajax

Mercedes-Benz E-klasse (2016)

Kjempefin bil som er veldig god å kjøre !

Score 10

Vurdert av Paal

Mercedes-Benz E-klasse (2016)

Jeg er fornøyd med bilen min. Så langt har jeg ikke noe å klage på. Ingen reparasjoner av noe slag. God garanti, og god kvalitet.

Score 7.6

Vurdert av Taxi-Arne

Mercedes-Benz E-klasse (2016)

Dyr i drift, og noe kjedelige kjøreegenskaper. Kommer til å velge noe annet neste gang.

Score 4.4

Vurdert av Jonas Arvesen

Mercedes-Benz E-klasse (2016)

Fornøyd med bilen. Interiøret er "gammelt" sammenlignet med den nye e-klassen.

Score 8.4

Vurdert av HaavB

Mercedes-Benz E-klasse (2015)

Jeg er alt i alt kanonfornøyd med denne bilen, nå er den passert 370k og ruller bare på. Det eneste som var dyrt å ordne og som jeg ikke kunne ordne selv, var AD BLUE opplegget, det er svindyrt og

Score 8.2

Vurdert av Martin

Mercedes-Benz E-klasse (2015)

Mb viser at de kan lage biler i toppklasse her, alt er meget godt gjennomført og gjennomtenkt. Konservativ, men oser av klasse og kvalitet.

Score 9.0

Vurdert av Robban

Mercedes-Benz E-klasse (2015)

Stille, rolig og viktigst av alt; komfortabel. Ingen ulyder som knirking eller knaking/risting. Ingen sinke på veien takket være ypperlig automat og godt med Nm. Stille gange på dieselmotoren. Perf

Score 10

Vurdert av Alan

Mercedes-Benz E-klasse (2015)

Meget godt fornøyd med både kvalitet, kjørefølelse og kjøreegenskaper. Bilen gir den ekstra litt gedigne kvalitetsfølelsen som man forventer seg av Mercedes. Man gleder seg til bilturen når man

Score 8.6

Vurdert av Sven

Mercedes-Benz E-klasse (2015)

utrolig fornøyd

Score 9.8

Vurdert av bige

Mercedes-Benz E-klasse (2014)

Meget god bil.

Score 7.6

Vurdert av Oyvind

Mercedes-Benz E-klasse (2014)

Anbefales på det sterkeste. Dette er ekte tysk kvalitet og blir nok mercedes neste gang også.

Score 9.4

Vurdert av GI03

Mercedes-Benz E-klasse (2014)

Fikk bilen ny i Sindelfingen- en opplevelse! Ellers var fargeutvalget bedre på modellen før- her var det ingen burgunderrød eller beige som jeg helst ville ha hatt. Det eneste minuset med bilen er

Score 8.4

Vurdert av Hans

Mercedes-Benz E-klasse (2014)

meget fornøyd med bilen så langt. svært god plass, behagelig å kjøre, lite feil, billig i forbruk men en liten tanke svak motor til en så stor og tung bil.

Score 9.2

Vurdert av Johan

Flere vurderinger

Tesla Model Y (2025)

Veldig mye bil for pengene og mange gode løsninger. Kunne vært bedre autopilot og vanskelig å finne dørhåndtak i mørket

Score 9.6

Vurdert av Billy

Volkswagen Passat (2017)

Bilen måtte vrakes etter kjørte 185000 km grunnet girkasse havari, iflg merkeverksted i Tyskland.Ny kasse koster omlag 180.000 kroner, og jeg mistenker at kassen kunne vært reparert for en lavere p

Score 5.2

Vurdert av Andreas

Volkswagen Crafter (2019)

Kostbar bil etter ca 180.000 km.Regn med gåen EGR ventil, problemer med partikkelfilter, gående sensorer og nødmodus, problemer med tenningssystem og kostbare reparasjoner.

Score 3.2

Vurdert av Andreas

Nissan Note (2014)

Fin og grei bruksbil. Starter og går . Min 2014-modell nærmer seg 170000km på telleren. Jeg kjøpte min da den hadde gått ca.35000 km .Den har fremdeles det samme batteriet og støtdempere. Die

Score 8.6

Vurdert av Roger

Toyota bZ4X (2023)

Meget god bil

Score 8.8

Vurdert av Ronny

Kia e-Niro (2021)

Min 25. bil, 2. Kia og 3. elbil. E-Niro er en glimrende bil. Sjekker alltid bakseteplass først når jeg kjøper bil, og denne var overraskende romslig både i baksete og bagasjerom. Lavt forbruk o

Score 9.6

Vurdert av Eirik

MG MGS5 (2025)

Alt i alt et røcerkjøp, ingen overdreven luxus mwn har det som trengs og jeg hadde tidligere en Jaguar i-Pace

Score 9.4

Vurdert av Charlie

Nissan Qashqai (2017)

Fin bil og kjøre , men mange 1,2 dig-t utgaver med motorhavari.

Score 3.8

Vurdert av Sok63

Volvo S90 (2018)

Dette er den beste bilen jeg har eid og kjørt i mitt liv. Har testet mange merker, men dette er til nå det ypperste i denne prisklassen

Score 9.6

Vurdert av Totto75

Hyundai Kona electric (2023)

Bil som er grei for mitt bruk. Og som bil nr 2. Men ingen småbarnsfamilie bil. Jeg brukwr den stort sett lokalt og mye korte turer, men er glad jeg kan ta meg norn lengre turer også uten rekkeviddea

Score 7.2

Vurdert av Grethe

Citroën C3 (2004)

En hendig og skjelden bil i dag.

Score 8.8

Vurdert av Poftein

Hyundai IONIQ 5 (2023)

Veldig fornøyd med bilen. Er første gang jeg vurderer samme bil ved neste bilkjøp.

Score 9.6

Vurdert av KimIoniq

Hongqi E-HS9 (2021)

Niesa mi har en hvit sånn, og selv om hu ikke er mere enn 160 cm, så elsker hun bilen, og har 3 små barn som får plass til allt! Men hun kaller den: Temu-Rolls He-he!

Score 7.2

Vurdert av Futte

Mercedes-Benz GLC (2022)

Meget god og driftssikker bil. Noe av det beste jeg har eid.

Score 9.8

Vurdert av Steffen

Mercedes-Benz EQC (2021)

Meget god komfort med fantastiske kjøreegenskaper

Score 9.6

Vurdert av ASyl