TV 2 Play
Min konto

Hvilken bil ser du etter?

Tilbake til front | Skriv en vurdering
2023 Volvo C40 Recharge Twin 408hk AWD Ultimate Sport Utility Vehicle Elektrisitet

Score 9/10

Volvo definerer seg som premium-merke, men er den?? Voldsomme krefter med 408hk/ 660nM. Sliter i likhet med andre el-biler med bugs, i mitt tilfelle med dekktrykkvarslinger som ikke er reelle. Kundeservice til lite eller ingen hjelp i dette tilfellet. Alt i alt godt fornøyd, hadde Audi e-tron før dette, er mer fornøyd med C40 totalt sett. Burde kanskje ha ventet til 2024 modellen ble lansert, ser hyggeligere ut m.h,t, rekkevidde og oppdatert drivlinje.

Kjøreglede

10 / 10
Mye krefter som sjelden benyttes fullt ut

Kvalitet/driftssikkerhet

8 / 10
Noen irriterende feilmeldinger på lufttrykk i dekk, må stadig tilbakestilles/resettes

Plass/praktiske løsninger

10 / 10
Volvo-seter og sittekomfort i særklasse god, men ingen rattvarme eller forvarming av batteri til tross for "Ultimate"-versjon. Overraskende fornøyd med helårsdekkene som benyttes som sommerdekk. Disse har fått unødvendig negativ kritikk.

Økonomi/kostnader

10 / 10
3 års gratis forsikring og vedlikehold (slitedeler inkl.)

Drivstoff/forbruk

7 / 10
Litt for "strøm-tørst"

Flere vurderinger

MG MGS5 (2025)

Alt i alt et røcerkjøp, ingen overdreven luxus mwn har det som trengs og jeg hadde tidligere en Jaguar e-Pace

Score 9.4

Vurdert av Charlie

Nissan Qashqai (2017)

Fin bil og kjøre , men mange 1,2 dig-t utgaver med motorhavari.

Score 3.8

Vurdert av Sok63

Volvo S90 (2018)

Dette er den beste bilen jeg har eid og kjørt i mitt liv. Har testet mange merker, men dette er til nå det ypperste i denne prisklassen

Score 9.6

Vurdert av Totto75

Hyundai Kona electric (2023)

Bil som er grei for mitt bruk. Og som bil nr 2. Men ingen småbarnsfamilie bil. Jeg brukwr den stort sett lokalt og mye korte turer, men er glad jeg kan ta meg norn lengre turer også uten rekkeviddea

Score 7.2

Vurdert av Grethe

Citroën C3 (2004)

En hendig og skjelden bil i dag.

Score 8.8

Vurdert av Poftein

Hyundai IONIQ 5 (2023)

Veldig fornøyd med bilen. Er første gang jeg vurderer samme bil ved neste bilkjøp.

Score 9.6

Vurdert av KimIoniq

Hongqi E-HS9 (2021)

Niesa mi har en hvit sånn, og selv om hu ikke er mere enn 160 cm, så elsker hun bilen, og har 3 små barn som får plass til allt! Men hun kaller den: Temu-Rolls He-he!

Score 7.2

Vurdert av Futte

Mercedes-Benz GLC (2022)

Meget god og driftssikker bil. Noe av det beste jeg har eid.

Score 9.8

Vurdert av Steffen

Mercedes-Benz EQC (2021)

Meget god komfort med fantastiske kjøreegenskaper

Score 9.6

Vurdert av ASyl

Kia e-Niro (2019)

Har eid e-Niroen i snart 3 år. Vi har i vårt eierskap kjørt ca. 65.000 km. Super bil med god driftssikkerhet. Det lille som har oppstått utenom slitedeler har blitt fikset på garanti. Hvis jeg s

Score 9.4

Vurdert av Nordlendingen

Tesla Model X (2018)

Over raskende bra med både dører og vinteregenskaper

Score 8.4

Vurdert av Familiemannen

BMW X3 (2012)

Fantastisk kjøremarskin, nydelig bil på alle måter. 10/10 ...men, leter du etter en rimelig bruktbil og ikke opptatt av potensielle reparasjoner og velikehold så styr unna.. her må du regne m

Score 8.0

Vurdert av Marius

Maxus Euniq MPV (2021)

Billig bil med en følelse av at den er nettop det. Komforten er forferdelig . Men fungere til små kjøring. Veldig god plass og en helt grei familie bil.

Score 7.6

Vurdert av Familiepaa6

Mercedes-Benz GLC (2023)

Kjempe bra Hybrid med god rekkevidde Kjørt ca 40.000 og over 80% på strøm

Score 9.0

Vurdert av DonNordahl

Honda Accord (2012)

Undervurdert bil, mye for pengene

Score 8.4

Vurdert av tobias