TV 2 Play
Min konto

Hvilken bil ser du etter?

Tilbake til front | Skriv en vurdering
2020 Volkswagen e-Golf Kombikupé Batteri

Vurdert av Auris2017

Score 9/10

Dette er vår første elbil og vi er positivt overrasket over både komforten og hverdagsegenskapene. Det er rett og slett en vanlig Golf - med batteri. Den har vanlige stoffseter som er komfortable nok (også med en tidvis ugrei rygg), men som selvsagt ikke er like gode på sidestøtten som sportssetene i skinn. Det er god plass både i forsetet og baksetet (jeg er 180 cm høy og det er god plass bak meg). Den har også gode analoge instrumenter og vi har ikke savnet de heldigitale. Kombinasjonen av analog "tankmåler" og angivelse av gjenstående rekkevidde i km fungerer veldig fint. Støynivået er lavt (16 toms hjul), den adaptive cruisekontrollen fungerer ypperlig, og lyset er veldig godt. <br /> <br /> Hadde bagasjerommet vært som på en stasjonsvogn ville bilen antakelig vært bil nummer en for familien på tross av relativt kort rekkevidde (23 mil WLTP). Ladestoppene for å komme fra ca 10-80 % tar 35-40 minutter. Hvis takboksen må på for å få med all bagasjen øker forbruket, og det blir litt for tett mellom ladestoppene. Da blir særlig de i baksetet lett utålmodige. Enn så lenge er derfor den hybride stasjonsvogna familiens førstevalg på langtur, men e-Golfen har tatt over det meste av småkjøringa i hverdagen.<br /> <br /> For jobbreiser med litt pc-jobbing og medbrakt kaffe til ladepausene er det imidlertid helt uproblematisk, og veldig komfortabelt, å reise langt med e-Golf.

Kjøreglede

8 / 10
Bilen er rask fra 0-100 og ligger godt på veien. Den kan selvsagt ikke måle seg med Tesla eller andre raketter, men oppleves veldig kvikk i forhold til en ordinær bensin eller dieselbil.

Kvalitet/driftssikkerhet

9 / 10
Har kjørt i nesten 2 år og 35.000 km og har ikke hatt større feil eller problemer med bilen så langt. Varmetråder i frontrute sluttet å virke og appen mistet kontakt med bilen, men alt ble løst i forbindelse med service.

Plass/praktiske løsninger

8 / 10
God plass både i forsete og baksete. Pluss for skiluke i bakseteryggen, kroker til handleposer i bagasjerommet og rom til ladekabler under gulvet. Ekstremt bra med ryggekamera som er gjemt bak logoen på bakluka og dermed aldri er skittent eller tildekket når det trengs. Minus for lite bagasjerom som gjør det vanskelig å bruke bilen som familiebil for 4.

Økonomi/kostnader

10 / 10
Vi har hjemmelader og lader stort sett billig hjemme (bortsett fra i perioder med ekstrem strømpris selvfølgelig). Service frem til 45.000 km var inkludert da vi kjøpte. Har ikke hatt noen kostnader så langt.

Drivstoff/forbruk

10 / 10
Forbruket på sommerstid har i snitt vært 12,4 kWh/100 km. Det er realistisk med en maks rekkevidde på sommerstid på 23 mil (som oppgitt WLTP) hvis det stort sett kjøres på landevei og lite motorvei. Som for alle elbiler er det kortere rekkevidde på vinteren.

Flere vurderinger fra samme generasjon

Volkswagen e-Golf (2020)

Score 10

Vurdert av IvarH

Volkswagen e-Golf (2020)

Score 10

Vurdert av IvarH

Volkswagen e-Golf (2020)

Feilfri

Score 9.2

Vurdert av Geir

Volkswagen e-Golf (2020)

Det er en grunn til at det kryr av disse i bynære strøk.

Score 9.0

Vurdert av Glenn

Volkswagen e-Golf (2020)

Veldig fornøyd og meget gode kjøreegenskaper Sommer som Vinter,faktisk Beste bil som eg har kjørt.

Score 9.6

Vurdert av Jona

Volkswagen e-Golf (2020)

Ganske fornøyd totalt sett, men er ikke en bil jeg ville kjøpt uten garantid. Heller ikke om bilen skal benyttes ved minus grader. Vurdere å få montert 5 kW webasto.

Score 9.0

Vurdert av OlaNorman

Volkswagen e-Golf (2020)

Beste og siste e-Golf som har allt. Skårer høyt på det meste. Komfort, veldig godt utstyrt som gir luksus følelser, rekkevidde er som forventet

Score 10

Vurdert av Eumel

Volkswagen e-Golf (2020)

Meget fornøyd, utmerket kjøreegenskaper og god vinterbil.

Score 8.8

Vurdert av Jona

Volkswagen e-Golf (2020)

Tøff sporty bil, men en ting ødelegger mye av kjøregleden og det er dekkstøy. Med Dunlop 17 tommers sommerdekk er støyen veldig påtrengende. Tydeligvis for dårlig støydemping av bilen.

Score 9.2

Vurdert av Kruste

Volkswagen e-Golf (2019)

en så kjøreglade bil har jeg aldri hatt før men det eneste som trekker ned vurderingen min er kostnader etter garantiperiode for eksempel 11000 NOK for en låsemekanisme i ladekabelen!

Score 9.0

Vurdert av lillegolf

Volkswagen e-Golf (2019)

Fin å kjøre. Enkelte dyre reparasjoner.

Score 6.8

Vurdert av Arnfinn

Volkswagen e-Golf (2019)

Kjempefornøyd, meget god bil, kun hatt på verksted da det var service

Score 8.4

Vurdert av Ellep

Volkswagen e-Golf (2019)

Kvikk og morsom bil å kjøre. Fin design og svært lett å manøvrere.

Score 8.4

Vurdert av Hejlo

Volkswagen e-Golf (2019)

eGolf er rett og slett meget bra, og hvis kjørelengden er grei nok, er dette en veldig bra bil.

Score 9.8

Vurdert av Hans

Volkswagen e-Golf (2019)

Gir bilen en totalkarakter på 8 av 10 poeng. Denne planlegger jeg å beholde lenge!

Score 8.0

Vurdert av Eidevik

Flere vurderinger

BMW Z4 (2009)

"Smiles pr miles" gjelder for denne bilen. Har ikke angret på kjøpet og håper jeg aldri skal selge den.

Score 7.4

Vurdert av Kjetil

Leapmotor C10 (2026)

Rimelig og god, føles som hvilken som helst dyrere merke.

Score 9.4

Vurdert av Hogne

Peugeot 3008 (2018)

God bil med god plass og meget gode kjøreegenskaper. AdBlue problemer og kamkjedefeil trekker ned totalinntrykket.

Score 6.8

Vurdert av geva

Citroën E-C3 (2026)

God bil til lite penger. Ser dyrere og større ut enn den er. God komfort, gode seter og behagelig å kjøre.

Score 8.2

Vurdert av Vorma

Mercedes-Benz EQE AMG (2022)

En fantastisk kjøremaskin som egner seg til korte og lange turer. Nyte alene på svingete veier med meget bra lydanlegg eller på lange turer med familien.

Score 9.8

Vurdert av Putte

Subaru Uncharted (2026)

Pen å se på, god å kjøre, har følelsen av at du kjører en diger bil. Nok fysiske knapper, Lett å bli glad i men ikke forelsket i. Bruker min bil like mye til små kjøring som motorvei.

Score 9.4

Vurdert av Tori

MG MGS5 (2025)

Godt fornøyd med bilen. Nesten bedre enn forventet. Selvsagt ikke en helt premium bil (treg skjerm, håpløs lysassistent), men da hadde vi nok måtte ut med mye mer penger. God plass, rask motor, go

Score 9.2

Vurdert av Torh

BMW X5 (2020)

kjempe bil, behagelig og god, billig i drift med skikkelig bensinmotor og god rekkevidde på strøm

Score 9.6

Vurdert av Even

Fiat 500 (2010)

Har hatt denne i 5 år nå, og er strålende fornøyd. Litt småfiks må man forvente på en 16 år gammel polsk-italiensk bil, men det har vært veldig lite galt i mitt eie, og det som har gått galt

Score 9.0

Vurdert av Kristen

Renault 5 E-Tech (2026)

Flott bil jeg er veldig fornøyd med! Deilig å også kjøre noe som har karakter og sjarm. Med så utrolig mye kjipt og sterilt på veiene om dagen (tesla) er det deilig å kjøre noe som får meg ti

Score 8.8

Vurdert av Alex

Audi Q6 e-tron (2027)

Dyr, men fin

Score 8.6

Vurdert av Karl

Mazda 6e (2025)

Etter snart 3 måneder - veldig fornøyd.

Score 9.2

Vurdert av Haldor

Zeekr 7GT (2026)

Nydelig bil å kjøre, innbyr til aktiv kjøring. Pen å se på

Score 9.6

Vurdert av Torstein

Zeekr 7GT (2026)

Nydelig bil å kjøre, innbyr til aktiv kjøring. Pen å se på

Score 9.6

Vurdert av Torstein

Volkswagen ID.4 (2021)

Helt grei bil, elendig forhandler. Blir ikke VW neste gang. (Har kjørt 265k på 5.5 år)

Score 7.2

Vurdert av Magne