TV 2 Play
Min konto

Hvilken bil ser du etter?

Tilbake til front | Skriv en vurdering
2008 Audi S6 5,2 FSI V10 quattro tiptronic Stasjonsvogn Bensin

Score 7.4/10

Dette er en bil flere burde fått gleden av å kjøre. Dette er virkelig alt-i-ett løsning. Familiebil med god plass til 5 med bagasje, Klarer gode rundetider på bane. Utmerket vinterbil. Ett monster i av en familiebil som kun få kjennere aner hva er for noe.

Kjøreglede

10 / 10
Dette er tvers igjennom kjøreglede. Kraftoverskudd i massevis. Quattro gjør bilen anvendelig både sommer og vinter.

Kvalitet/driftssikkerhet

7 / 10
I de årene jeg hadde bilen så oppsto det kun en feil. En dårlig kontakt førte til at bilen gikk i nødmodus. Møller Auto gjorde flere forsøk på feilsøking, men klarte aldri å finne feilen. Heldigvis klarte Porsche service å finne feilen og hele greia kom på under 1000 lappen. Ellers ingen ting annet enn godt å si om kvalitet og driftsikkerhet.

Plass/praktiske løsninger

10 / 10
Dette er en stor bil med god plass. Vi er en familie på 5 og med litt bagasje er den grei til lange bilturer. En del ekstrautstyr som Webasto kupevarmer og varme i rattet gjør den til en glimrende vinterbil når det er virkelig kaldt ute. Soltaket har solcellepanel og dette driver en kjølevifte som kjøler bilen om sommeren når den er parkert. Avstandsstyrt cruise kontroll gjør det mer lettvint å kjøre i kø. Noe som ofte skjer på norske veier.

Økonomi/kostnader

5 / 10
Dette er en dyr bil og kostnadene er tilsvarende.

Drivstoff/forbruk

5 / 10
Den liker bensin, og helst mye av det.

Flere vurderinger

Dacia Duster (2014)

Suveren bil til pris, hatt den siden 2019 og fungert knirkefritt. Kjørt nå ca 100k km

Score 8.8

Vurdert av Maxmekker

Ford Mustang Mach-E (2021)

Veldig fornøy

Score 9.4

Vurdert av JR69

Ford Mustang Mach-E (2023)

Dette er totalt sett den beste bilen jeg noensinne har eid.

Score 8.4

Vurdert av JanErik

Mitsubishi Outlander PHEV (2017)

God bil og har høy komfort.

Score 6.2

Vurdert av Trond

Mercedes-Benz EQE SUV (2025)

Svært behagelig

Score 9.4

Vurdert av Tasle

Hyundai IONIQ 5 (2025)

10 av 10 på både bil og forhandler.

Score 10

Vurdert av Orjan

BYD Sealion 7 (2025)

Drømmebil som er utrolig stille, har god plass og er behagelig å kjøre

Score 7.0

Vurdert av 2Dre

Tesla Model Y (2023)

En god bil med dårlig Aktiv Cruise Control

Score 8.8

Vurdert av Johan

Volkswagen ID.4 (2025)

Stoler ikke på bilen grunnet plutselig akselrasjon

Score 7.6

Vurdert av Einar

Subaru XV (2020)

En skjult liten perle av en bil, og godt er det. Det muliggjør gode kjøp for "oss som vet hva dette er"... En gang Subaru-eier, alltid Subaru-eier er det noe som heter. Vel, dette er min 6. Subaru

Score 9.0

Vurdert av Broomlebassen

Mercedes-Benz EQC (2020)

Fin bil, men den knirker og lager ulyder med lav hastighet og kjøring på ujevn vei. Veldig irriterende.

Score 8.0

Vurdert av Fanuel

NIO ES8 (2022)

Beste bilen vi har hatt til nå. Vi har tre barn - alle har god plass! En drøm å kjøre og være passasjer i.

Score 9.6

Vurdert av Anine

Toyota Auris (2013)

Grei bil som ikke er så spennende, men rusler og går som den skal.

Score 8.2

Vurdert av Kongglad

Volvo XC70 (2013)

Perfekt altmuligbil! Masse plass, utrolig komfort, høy bakkeklaring og AWD, samt mange sikkerhetsfunksjoner og at den er svært kollisjonssikker, gjør den mer eller mindre perfekt til det meste. Pol

Score 8.6

Vurdert av ko-stens

Toyota bZ4X (2023)

Beste bilen jeg har hatt. Helt topp på vinterføre.

Score 8.8

Vurdert av HPOien