TV 2 Play
Min konto

Hvilken bil ser du etter?

Tilbake til front | Skriv en vurdering
2009 Subaru Impreza 2.0 D Sport Premium Combi-Coupè Diesel

Vurdert av Rogglando

Score 6.2/10

Personlig så synes jeg bilen er Veldig bra. Men savner mere støydemping i bilen.
Bilen har stor kjøreglede og langturer er ikke noe problem med gode sportsseter som gjør at man sitter godt. Bilen er rå på trekk krafta å det er overraskende mye du kan trekke med den! Har trukket flere uheldige ut av grøfta eller personer som sitterfast i kolonna over fjellet med bilen uten synsing til problemer. Når Ole stormen herjet utenfor å la ned snø til knærne så var det ikke noe problem å komme seg fram. Subaru skal ha all skryt for firehjulssytemet dems, det er bare suverent! Å bilen sitter godt på veien

Sku bare ønske Japsene lot være å sette alt så tett sammen i motorrommet sånn at man lettere kunne f.eks. skiftet pærer.

Er fremdeles utrolig irritert på at man sku være så uheldig med de dysene. Det var en utgift man helst sku sluppet.

Kjøreglede

7 / 10
God bil både på sommer men spesielt på vinter. Har pløyet meg igjennom mye snø med letthet. Artig å leken er den og hvis du vil.

Kvalitet/driftssikkerhet

4 / 10
Bilen min hadde ikke gått mer enn 67 000 da jeg la merke til en liten bankelyd. men verkstedet fant ikke ut hvor det kom fra før den var gått 120 000. Da viste det seg at det var dysene på bilen som banket. Å disse er ikke billig ny!! For å skifte 2 nye dyser i norge sku subaru ha 60 000. (Disse dysene kan du ikke skifte self ettersom de må programeres å du må ut med hele motoren) Fikk jobben gjort i Finland for 34 000 for alle 4 dysene.

Et annet problem med disse er at EGR ventilen kockser igjen hvis man kjører ofte på lavt turtall. Disse bilene trives best på 2000 rpm å er mest økonomisk å kjøre da. (Anbefaler fjerdegiret i 80 km/t)

Plass/praktiske løsninger

6 / 10
Bilen ser liten ut. men det er overaskende hva du får plass til i den. Har fått med meg overraskende mye i den. men det handler jo litt om å stable ordentlig.

Elsker de store sidespeilene på bilen som gir deg en vanvittig bra oversikt bak deg. Fantastisk lett å rygge å manuvrere!

Men sku ønske de hadde beholdt 12v utgangen framme istedefor å ha den inne i midtarmleneren.

Økonomi/kostnader

5 / 10

Drivstoff/forbruk

9 / 10
Utrolig økomisk bil. Har selv kjørt den ned i 0.3 på mila mens kjører du i Cruse control å holder bilen på rundt 2 000 rpm så vipper den mellom 0.4 og 0.5.
På vinterstid når jeg har kjørt mye med henger med 2 Snøskuter, slede og div. så ligger forbruket med cruse control på 0.8-0.9 på mila. Går man inn for økonomisk kjøring så har jeg selv fått den ned på 0.7-0.8 på mila.

Flere vurderinger fra samme generasjon

Subaru Impreza (2011)

Super liten rakker. 2.0D på 109hk, 6gir. 0,48 på langkjøring i fartsgrense og aldri høyere enn 0,58 på 110+ på langkjøring. Småkjøring aldri over 0,8. lite hk men greit med moment, men ikke s

Score 8.8

Vurdert av Silverwrx

Subaru Impreza (2011)

God bil å kjøre. grei nok å eie

Score 7.8

Vurdert av erwolff

Subaru Impreza (2011)

Jeg har hatt denne bilen i ett år, og jeg er fornøyd, minuser vil det alltid være med en bil. Bilen starter og går, og er det glatt og snøføre så er bilen en skikkelig moroklump og kjøre, den

Score 7.4

Vurdert av Stian

Subaru Impreza (2010)

Veldig framkommelig bil, passer for de som ikke trenger så mye bagasjeplass. For høyt støynivå ved langkjøring. Lave personer vil kanskje finne det vanskelig å se over panseret. En god bil m

Score 6.4

Vurdert av Snurresprett

Subaru Impreza (2010)

Score 9.6

Vurdert av Kristin

Subaru Impreza (2010)

Knall artig bil. Ikkje noke premium følelse, men driftsikker og pålitelig.

Score 8.2

Vurdert av Lasse

Subaru Impreza (2009)

en kjempebil! kjøreegenskaper som en klegg. bytta i en ny xv. gubbebil i forhold, men så har jeg blitt gubbe.... min 4.subaru siden 1985. Aldri seriøst vurdert annet merke.

Score 8.6

Vurdert av olaf

Subaru Impreza (2009)

Fantastisk førstebil/ungdomsbil.

Score 7.4

Vurdert av Oscar

Subaru Impreza (2009)

Driftssikker, aldri noe tull. Veistøy blir slitsom ved langkjøringer

Score 7.0

Vurdert av Edrof

Subaru Impreza (2008)

Tøff bil med bra fremkommelighet. Helt konge om vinteren. Bensin motoren er veldig driftsikker

Score 7.4

Vurdert av Johannes

Subaru Impreza (2008)

Hadde jeg fått valget om å kjøpe igjen ville jeg definitivt gått for en større motor. Det er meg en gåte at de i det hele tatt har tenkt tanken på å sette inn en daff 1500cc i denne modellen.

Score 4.8

Vurdert av MariusO

Subaru Impreza (2008)

Snerten og pen bil. Lav effekt, men mye moro.

Score 7.6

Vurdert av Freetrial

Subaru Impreza (2008)

God og trafikksikker bil. Tredje modell av Subaru Impreza jeg/familien har - fornøyde.

Score 7.2

Vurdert av Hamelek

Flere vurderinger

BMW i4 M50 (2023)

Dette er ikke en praktisk familiebil med stor plass, ferdig diskutert! Det er en utrolig morsom entusiast bil som du blir glad av å kjøre. Heftige ytelser og ekte sportslig BMW kjøreglede uten alt

Score 9.2

Vurdert av Zoom

Kia EV6 (2023)

Svært god bil.

Score 9.8

Vurdert av OMK57

Mercedes-Benz EQB (2025)

Grei bil når alt virker og du ikke trenger å forholde deg til Bertel O Steen. Ville ikke valgt denne hvis jeg kunne velge på nytt.

Score 5.8

Vurdert av SB25

Nissan Qashqai (2018)

Havari på CVT gearkasse på mange av disse bilene dessverre

Score 3.4

Vurdert av Frustrert

Volkswagen Golf (2015)

Grei bil

Score 7.4

Vurdert av Orbix

Volkswagen ID.4 GTX (2024)

En fin bil og kjøre,ligger godt på veien,bra på vinterføre. God rekkevidde. Men disse bilene har et veldig stort minus,alt for mange tekniske feil.

Score 6.8

Vurdert av Bilkjenner

MG Marvel R (2022)

Veldig fornøyd med Marvel! Sitter godt, god å kjøre, oversiktlig. Minus for rekkevidde og bagasjeplass.

Score 8.0

Vurdert av Pauodd

BMW i5 (2025)

Fantastisk kjøremaskin med litt kort kjørelengde, burde vært noe større batterikapasitet, spesielt for å være en såpass god bil til langkjøring.

Score 9.8

Vurdert av baseheim1

Audi A4 (2002)

Fantastisk bil

Score 9.0

Vurdert av EG01

Peugeot e-208 (2023)

Liten men praktisk og kjøreglad. Lett å betjene og har ikke hatt noen feil jeg har merket så langt.

Score 9.2

Vurdert av Fredrik

Nissan Leaf (2018)

Særdeles driftssikker og god bil.

Score 9.0

Vurdert av Aslak

Mazda MX-30 (2021)

God bil! Godt utstyrt. Kvalitet. God å kjøre . Trangt baksete. Kule, men upraktiske bakdører. Litt høyt forbruk.

Score 7.4

Vurdert av Gaute

Citroën e-C4 (2022)

Hvor skal jeg begynne? Bilen er nå akkurat 3 år gammel(skriver dette i 2025). Alle lykter bak må byttes pga sprekker i glasset, bremser og skiver må byttes bak for de har ikke fungert riktig. Det

Score 3.2

Vurdert av Fortvilet

Tesla Model X (2020)

Veldig fornøyd med bilen , god komfort, ingen driftskostnader, dette er bil nr.2 av samme typen

Score 9.8

Vurdert av BGOLSEN

Volvo EX30 (2025)

Veldig uferdig bil med mange bugs. Hadde aldri valgt denne hvis Volvo hadde informert om alle feilene

Score 2.0

Vurdert av Hbok1