TV 2 Play
Min konto

Hvilken bil ser du etter?

Tilbake til front | Skriv en vurdering
2020 Mazda CX-30 2,0 180hk MHybrid Cosmo aut SUV Bensin/Batteri

Score 8.8/10

Min andre Mazda etter en 2017 Mazda3 sedan. Akkurat passe bil for mitt lille bruk. Morro å kjøre og Mazda har her inkludert "alt" av utstyr.<br /> <br /> Men alt er jo ikke 100% da;<br /> - Den adaptive cruisecontrollen er behagelig men virker litt stressa i svinger da den lett drar på en del for så å bremse ned. <br /> - To ganger har alarmen gått av da jeg har åpnet den automatiske bakluka da bilen var låst. Den hadde muligens ikke fått signalet fra nøkkelen i lomma da jeg kom bakfra? Ellers er den nøkkelfrie adkomsten deilig. Bare å ta på håndtaket så låser den seg opp. <br /> - Man kan se på kjørecomputeren om man regenerer eller all kraft går til framdrift. Ser fancy ut på skjermen men tror det er en del treghet da den noen ganger viser regenerering mens man drar på opp bratte bakker. Rimer ikke helt syns jeg.<br /> - Sliter litt med kommunikasjonen mellom telefon og infotainmentsystemet med Android Auto. Så ut til å virke bedre med Apple Carplay. <br /> <br /> Ellers et veldig bra lydanlegg fra Bose. Et stort pluss er at det ikke er touch screen men et komandohjul de vel har knabba bra BMW?<br /> Har sans for motorteknologien til Mazda, som de er alene om, som enkelt forklart er en kombi av bensin- og dieselmotor der bensinen antennes ved en kompresjon på 16,3 : 1. <br /> Kjempebra automatiske LED-lys, nesten så man gledet seg til høsten.

Kjøreglede

9 / 10
I tillegg til manuell operasjon av girkassa, kan man leke seg med paddle shift på rattet.

Kvalitet/driftssikkerhet

9 / 10
Kvalitetsfølelsen er høy til en bil i denne prisklassen

Plass/praktiske løsninger

8 / 10
Da Mazda prioriterer design og utseende høyt, går det nok litt på bekostning av bakseteplass.

Økonomi/kostnader

9 / 10
Såvidt over 400k med metalliclakk må jo sies å være mye bil for pengene.

Drivstoff/forbruk

9 / 10
Ifølge egen måling og bilens computer ligger jeg på ca 0,6l på mila totalt.

Flere vurderinger

Changan Deepal S05 (2026)

Veldig fornøyd ! Føles premium i forhold til mange andre europeiske modeller.

Score 10

Vurdert av JanNicE

Nissan Qashqai (2018)

Bilen har gått som en klokke. Føles som en elbil, stille og kjører jevnt og fint.

Score 9.2

Vurdert av redfox

Mercedes-Benz EQC (2022)

Topp bil med nydelig kjørekomfort

Score 8.6

Vurdert av Kalle

Changan Deepal S05 (2026)

Veldig mye bil for pengene. Rekkevidden kunne vært litt lengre, og det kunne vært en anelse bedre fjernlys, men alt i alt et veldig godt kjøp.

Score 9.4

Vurdert av EKSK

Hongqi E-HS9 (2022)

Når alle barnesykdommene er ryddet opp i er dette den beste bilen som finnes i denne klassen/str. Sett opp i mot pris. Rekkevidde er deriomot ikke en styrke, men holder i massevis for 70% av befolkni

Score 8.2

Vurdert av Bernie

Hyundai IONIQ 5 (2023)

Hatt en del problemer med min bil og verksted har brukt lang tid på å fikse. Rekkevidden er korrekt og plassen er overraskende bra.

Score 6.4

Vurdert av Joakim

Toyota bZ4X (2023)

Perfekt bil for oss og fantastisk framkommelighet i dypsnø

Score 9.2

Vurdert av Arne

Jaguar XF (2018)

Knall fornøyd

Score 8.8

Vurdert av Erik

BMW X5 (2018)

Meget fornøyd, med BimmerCode/Link får du tilpasset alt du ønsker. Savner du mer motor korrigeres det lett med å korrigere respons og eventuelt legge til F85 i active sound control :)

Score 9.6

Vurdert av Thomas

BMW 3-Serie (2013)

Gått snart 300.000km og har ikke hatt noen feil annet enn det som er selvforsynt. Fulgt serviceintervaller og byttet slitasjedeler ettersom og ikke hatt noen problemer.

Score 9.6

Vurdert av Bmyhrer

BMW iX (2022)

En skikkelig kjøremaskin med masse kjøreglede og comfort. Fantastisk på vinterføre.

Score 10

Vurdert av Henning

Ford Mustang Mach-E (2023)

Noe treg interface / Ford SYNC, og litt småbugs og feil som dukker opp i automatikken men som forsvinner ved en resett (til nå). Litt for lite rekkevidde, synes jeg! Men mye bil for pengene og jeg

Score 8.6

Vurdert av Ossa9090

Volvo XC70 (2011)

Meget driftssikker. Solid bil. Kun en reparasjon etter 15 år, skiftet panserlås, kostnad kr 1200.

Score 8.8

Vurdert av Stein

Volkswagen ID.7 (2025)

super bil, har ladet over 630 km sist sommer og kjørt samme distanse også

Score 8.4

Vurdert av geirn

Volkswagen ID.7 (2026)

Flott bil, god på langtur og endelig en fornuftig elektrisk stasjonsvogn med god plass! Gode seter, oversiktlig , godt skrudd sammen, oppleves som premium innvendig. Minussider: at den kan oppleves n

Score 9.2

Vurdert av OoP74