TV 2 Play
Min konto

Hvilken bil ser du etter?

Tilbake til front | Skriv en vurdering
2002 Honda S2000 Cabriolet 4

Vurdert av Solberg905

Score 7.4/10

Honda S2000, er en unikt bil med mye særtrekk. 9000rpm, gokart følelse, driftssikker, sjelden og utrolig morsom å kjøre. Enkel utstyrt med førerfokusert dash. Bygd etter et perspektiv fra en eldre formel 1 bil. Dette er en simpel men utrolig godt gjennomført bil. Motoren er fortsatt idag verdens raskeste 2l rekke firer på hele 240hk (naturlig sugemotor uten hjelp av turbo/kompressor eller liknende) Honda sørget også for at bilen forble skuddsikker iforhold til holdbarhet.<br /> <br /> Vil du ha en trygg sportsbil/kabriolet som holder seg godt i pris til en relativ billig penge, bør du virkelig vurdere en av disse. Se etter en som er godt ivaretatt med lav km. (Selv om disse motorene gjerne går 350k. Uten store problemer. Alt av deler selges fortsatt og er enkelt å få tak i via USA der markedet er størst. <br /> <br /> Bildet viser en 2002 modell med Ap2 (facelift) fanger og hovedlys. (2004 - 2009)<br /> Bilen er USA import. <br /> <br /> Og originalt utseende Ap1 (99 - 03)

Kjøreglede

10 / 10
Cabriolet, 9000rpm, gocart. Fantastisk bil!

Kvalitet/driftssikkerhet

9 / 10
Skuddsikker rekord motor. Og svært lite feil på disse selv etter snart 20 år på veien.

Plass/praktiske løsninger

5 / 10
Midt på treet etter hva man kan forvente av en 2 seter cab. Stor plass o bagasjerom men elles svært lite. Har ikke hanskerom.

Økonomi/kostnader

8 / 10
Bensin og oljeforbruk trekker ned. Ellers er denne bilen ganske økonomisk å eie med lave driftskostnader. Oljefilter bør/skal byttes på hver 5000km. Ellers bil som holder seg svært godt i pris.

Drivstoff/forbruk

5 / 10
Ca 450km på full tank. 98 fuel. Så relativ tørst bil

Flere vurderinger

Toyota bZ4X (2023)

Perfekt bil for oss og fantastisk framkommelighet i dypsnø

Score 9.2

Vurdert av Arne

Jaguar XF (2018)

Knall fornøyd

Score 8.8

Vurdert av Erik

BMW X5 (2018)

Meget fornøyd, med BimmerCode/Link får du tilpasset alt du ønsker. Savner du mer motor korrigeres det lett med å korrigere respons og eventuelt legge til F85 i active sound control :)

Score 9.6

Vurdert av Thomas

BMW 3-Serie (2013)

Gått snart 300.000km og har ikke hatt noen feil annet enn det som er selvforsynt. Fulgt serviceintervaller og byttet slitasjedeler ettersom og ikke hatt noen problemer.

Score 9.6

Vurdert av Bmyhrer

BMW iX (2022)

En skikkelig kjøremaskin med masse kjøreglede og comfort. Fantastisk på vinterføre.

Score 10

Vurdert av Henning

Ford Mustang Mach-E (2023)

Noe treg interface / Ford SYNC, og litt småbugs og feil som dukker opp i automatikken men som forsvinner ved en resett (til nå). Litt for lite rekkevidde, synes jeg! Men mye bil for pengene og jeg

Score 8.6

Vurdert av Ossa9090

Volvo XC70 (2011)

Meget driftssikker. Solid bil. Kun en reparasjon etter 15 år, skiftet panserlås, kostnad kr 1200.

Score 8.8

Vurdert av Stein

Volkswagen ID.7 (2025)

super bil, har ladet over 630 km sist sommer og kjørt samme distanse også

Score 8.4

Vurdert av geirn

Volkswagen ID.7 (2026)

Flott bil, god på langtur og endelig en fornuftig elektrisk stasjonsvogn med god plass! Gode seter, oversiktlig , godt skrudd sammen, oppleves som premium innvendig. Minussider: at den kan oppleves n

Score 9.2

Vurdert av OoP74

Skoda Elroq (2026)

Veldig fornøyd. Ryggekameraet kunne hatt en bedre løsning. Blir veldig skittent og selv med spyling er det ikke klart. Selvkjøringen virket bedre på min forrige bil, men ellers er alt topp.

Score 9.2

Vurdert av JakobS

Volkswagen ID.7 (2024)

Skulle ønske bilen var 20 cm kortere. Merker fem meter bil er i grenseland langt. Ellers veldig god plass, god kvalitet og behagelig. Negativt har vært småfeil som har blitt fiksa på garanti/s

Score 8.2

Vurdert av Oyst

Volkswagen ID.7 (2025)

Ganske fornøyd med bilen på sommeren /høst. Vinter ikke så fornøyd.Mye ising i skjermbuer ,felger å bakaksel.(ulyder)Mye knirk i plastikk.

Score 6.8

Vurdert av Freddy

Volkswagen ID.7 (2025)

Strålende fornøyd med absolutt alt. Fantastisk komfort, spesielt ift pris (exclusive).

Score 10

Vurdert av Morten

Audi e-tron (2023)

Veldig komfortabel bil uten problemer til nå.

Score 7.6

Vurdert av Raggen

Volkswagen ID.7 (2025)

Hadde Mazda 2018 toppmodell diesel AWD. Valget var ikke lett, men angrer ikke! Prøvekjør denne så blir du overbevist....

Score 10

Vurdert av Champ89