TV 2 Play
Min konto

Hvilken bil ser du etter?

Tilbake til front | Skriv en vurdering
2001 Subaru Impreza 2,0 GL Jubileum Sedan 4

Score 7/10

Jeg har hatt min bil siden jeg fylte 18.<br /> Bilen har aldri sviktet de 3 årene jeg har hatt den. Bare fylle bensin og kjøre :)<br /> Minus(rust): sjekk kanaler, hjulbuer bak, støtfangerbjelker og subframe(?) bak, typiske steder det dukker opp rust :(<br /> Hvis man ønsker å modifisere denne typen bil, så finnes det ikke veldig masse å velge mellom til disse modellene.<br /> Hvis man ikke ønsker et rallylook, så må man tenke litt utenfor boksen, evt tilpasse for å få ting til å passe bilen.<br /> Tips: hvis du ønsker å modifisere, let etter det du vil ha brukt først! Da vil du kunne spare mye, siden nye "uorginale" deler er ganske dyre.<br /> Men til syvende å sist så er det en knakende god bil!<br /> Samme om du har med eller uten turbo, akkurat har fått lappen eller bare trenger en billig bruksbil/arbeidsbil, så vil jeg anbefale impreza :)<br /> Legger ved bilde av min impreza som jeg selvfølgelig har gjort noen småting med (ja det er samme bil på bildene) :)

Kjøreglede

8 / 10
Veldig behagelig til å være en så gammel bil!

Kvalitet/driftssikkerhet

9 / 10
Her er det kun slitedeler som må byttes og service som må gjennomføres.
Driftssikkerheten er upåklagelig!

Plass/praktiske løsninger

6 / 10
Til å være en sedan så blir den litt liten med 5 voksne personer inni, men plassen som er tilgjengelig er blitt utnyttet.
Bagasjerommet er også utnyttet maks mtp plass.

Økonomi/kostnader

6 / 10
Deler til bilen kan være dyrt, spesielt originaldeler. Slitedeler er det mye bra priser på, både fra Subaru og andre. Det kan være vanskelig å få tak i noen deler fra forhandlere, samt Internett.
Forsikring av bilen, kan være vanskelig å få god forsikring/lav pris spesielt for yngre eiere 18-20+.

Drivstoff/forbruk

6 / 10
Alle som kjenner til boxermotorer vet at de er kjent for å bruke litt mer enn "vanlige" motorer.
Vanskelig å sette noe eksakt, men min bil ligger på dette:
Landevei 0,5-0,7
Tettbebygd 0,6-1.0

Flere vurderinger

Skoda Octavia (2014)

En Octavia med alt av utsyr for en god pris. En glede å kjøre og har aldri skuffet meg så jeg bruker den daglig fortsatt. Alltid likt utseendet også. Så hvorfor ha batteribil.

Score 9.0

Vurdert av hoembohem

Toyota bZ4X (2023)

Lader bare hjemme, så treg hurtiglading har ikke plaget meg. Alt i alt en meget bra bil uten problemer, lettkjørt og driftssikker. Problemfritt bilhold.

Score 9.0

Vurdert av Carl

Toyota bZ4X (2024)

Ok bil hvis man ser bort fra batteriet. Den støyer svært mye. Kjører 20» alufelg. 22v batteriet tømmes alt for hurtig. Den har gammel teknologi, mangler en del funksjoner som jeg har på fossil b

Score 7.2

Vurdert av Frodo

Tesla Model 3 (2020)

Servicen hos Tesla er elendig.

Score 3.8

Vurdert av Sorvesten

Kia e-Niro (2020)

Kunne gjerne ladet raskere på vinterstid, men ellers super

Score 9.2

Vurdert av KNKN

Lexus RZ (2025)

Svært komfortabel og god å kjøre. Veldig støysvak og gode seter. Veldig fornøyd med head up display i frontruten. God bagasjeplass og lett å legge ned setene bak, sam helt flatt bagasjerom. Sett

Score 8.4

Vurdert av Buldre

Polestar 2 (2024)

Super bil. Over forventning. Stilig. Eneste minus: svake baklys.

Score 9.2

Vurdert av PS22024

Hyundai Inster (2025)

Fantastisk praktisk bil. Komfortabel og en glede å kjøre. Bra med mange betjeningsknapper, ikke minst at det er egen stor knapp for å slå på ryggekamera med vising sett ovenfra (360 graders visin

Score 9.4

Vurdert av Instereier

Volkswagen ID.4 (2025)

Ingen verkstedsutgifter side jeg overtok bilen 10.01.25

Score 9.8

Vurdert av Hasse

Polestar 2 (2025)

mye feil på ny bil

Score 1.2

Vurdert av LarsIvar

Polestar 2 (2024)

5 ulike feil klimaanlegg, ulike deler byttet hver gang, mekaniske feil speil, byttet 2 ganger, parkeringssensorer byttet gjentatte ganger, vannlekkasjer påvist, ledningsnett byttet pga rust, 8

Score 1.0

Vurdert av Hilde

MG MGS5 (2025)

Bilen er helt grei men har svært høyt forbruk i forhold til min første som var zs ev 22 mod

Score 7.2

Vurdert av harry

Toyota Prius+ Seven (2017)

En Prius gir dørgende kjedelig bilhold. Den bare virker, men er ganske så pregløs og kjedelig å kjøre. Fryktelig praktisk, dog - med kun forseter er bagasjerommet stort nok til å frakte fullstø

Score 8.2

Vurdert av OddE

Ford S-Max (2016)

Kan kun anbefale bilen hvis du har 3 eller flere barn, ellers er den en deprimerende flerbruksbil som stjeler livsglede hver gang jeg setter meg inn i den.

Score 6.6

Vurdert av Kjove

Nissan e-NV200 (2019)

Har brukt den som 5-seter. De siste to setene har jeg tatt ut og satt i boden. Rekkevidden om sommeren er helt ok, med rundt 200+ km hvis man kjører pent. Forbruket stiger eksponentielt med økende h

Score 8.6

Vurdert av Morten