TV 2 Play
Min konto

Hvilken bil ser du etter?

Tilbake til front | Skriv en vurdering
2012 Volkswagen Caddy Maxi 2.0 140 TDI DSG Kassevogn Diesel

Score 5.2/10

Jeg kjøpte en splitter ny Golf Higline da denne kom på markedet i 1995, men etter 5 år og 6 mnd røyk så å si alt på en gang. Girkasse(reversere røk), aircondition, elektriske vindusheiser, vindusviskermotor, kupevarmer osv. 20 år seinere tok jeg på ny sjansen på å kjøpe meg en Eolksvagen til tross for at jeg sist gav meg selv løfte om å aldri eie en bil av dette merke igjen, men ingenting ser ut til å ha endret seg. <br /> Jeg skal aldri eie en Wolksvagen igjen, så enkelt er det-de er provoserende dårlig på kvalitet, og minst like dårlige som Audi.

Kjøreglede

8 / 10
Bilen ble kjøpt som 7 seter og gjort om til varebil fordi vi hadde et håp om at vi en dag kunne sette inn setene igjen. Bilen har derfor relativt god støydemping/isolering fordi den er innredet som en personbil.

Kvalitet/driftssikkerhet

3 / 10
Fordi den ble kjøpt inn til selskap hadde vi bare 3 års bilgaranti, og etter 3 og og 3 mnd røk ryggesensor. Etter 4 år og 140.000km totalhavarerte automatkassen til 90.000 kr inkl.mva, og like etterpå røk vebastovarmer. Noen uker etter den var bikket 5 år røk airconditionanlegget, og ingenting av dette tok Møller garantiansvar for til tross for at servicer ble fulgt.

Plass/praktiske løsninger

6 / 10
God hattehylle og koppholdere.

Økonomi/kostnader

1 / 10
Den dyreste bilen jeg og vår familie noensinne har hatt. På hvite skilter kostet denne utgaven i overkant av 550.000 i 2012, og på de første 5 årene kom det i tillegg reparasjoner for 160.000.

Drivstoff/forbruk

8 / 10

Flere vurderinger

Renault 5 E-Tech (2025)

Veldig fornøyd med bilen, og ville kjøpt den igjen.

Score 7.2

Vurdert av Knut

Lexus RX (2012)

Fantatisk kvalitet og komfort. Litt knirking fra bakre støtdempere. Ellers helt fantastisk bil.

Score 8.6

Vurdert av Johnke

NIO Firefly (2026)

Supert, kul bil som gir stor kjøreglede for både unge sjåfører og eldre.

Score 10

Vurdert av Ildflua

Ssangyong Rexton W (2016)

Egentlig en kjempeflott bil. Både å se på og kjøre. Bare ikke få en karosseriskade, eller behov for andre deler som må skaffes fra Korea. Kan ikke anbefales, desverre.

Score 6.8

Vurdert av Smaabruker

Ford Capri (2026)

Hadde jeg skulle kjøpt ny i dag hadde det ikke blitt denne, for mye bugs i sw så en god del funksjoner mangler og mye dekkstøy. God å kjøre, snop å parkere, god bagasjeromsplass,

Score 6.6

Vurdert av StianB

Toyota RAV4 (2007)

Mandagsbil - ufatteligdårlig produkt.

Score 3.8

Vurdert av Kopernikus

Toyota RAV4 (2007)

Mandagsbil - ufatteligdårlig produkt.

Score 3.8

Vurdert av Kopernikus

Mitsubishi Outlander (2012)

Det har oppigjennom vært unødvendig mye kostnader på bilen. Lite/ ingen elektriske feil. Nydelig motor og girdynamikk.

Score 5.6

Vurdert av Andre

Cupra Raval (2027)

Godt kjøp, mye utstyr og kjøreglede for en konkurranse dyktig pris, og et tøfft utseende.

Score 9.0

Vurdert av Trooond

Hyundai IONIQ 6 (2023)

Meget fornøyd gode kjøre egenskaper, varm og god om vinteren med Meget god fremkommelighet, den lange rekkevidden gjør at jeg kan lade hjemme etter lange turer selv om vinteren.

Score 9.6

Vurdert av toregil

Cupra Raval (2027)

Godt kjøp, mye utstyr og kjøreglede for en konkurranse dyktig pris, og et tøfft utseende.

Score 9.0

Vurdert av Trooond

Cupra Raval (2027)

Godt kjøp, mye utstyr og kjøreglede for en konkurranse dyktig pris, og et tøfft utseende.

Score 9.0

Vurdert av Trooond

Cupra Raval (2027)

Godt kjøp, mye utstyr og kjøreglede for en konkurranse dyktig pris, og et tøfft utseende.

Score 9.0

Vurdert av Trooond

Skoda Kodiaq (2018)

Glad jeg valgte denne bilen, kjøpt brukt ved 60K. Likevel redd utgifter vil komme etter 200K. Planlegger å ha bilen ca. 10 år til. Kan nevne at den er registrert i 2017, sikkert en av de første ti

Score 8.4

Vurdert av Familiefaroghunder

Mercedes-Benz E-klasse (2012)

meget fornøyd. drift sikker og pålitelig

Score 9.2

Vurdert av kennet