TV 2 Play
Min konto

Hvilken bil ser du etter?

Tilbake til front | Skriv en vurdering
2013 Toyota Urban Cruiser 1,4 D-4D Sense Stasjonsvogn Diesel

Vurdert av Magnhild

Score 8.2/10

God og driftssikker bil. Kjører hovedsakelig småturer. Motoren i vindusviskerne røk etter ca 8-9 mnd., ingen garantisak. Nå har temperaturmåleren " fryst" fast,og iflg verksmester hos Sulland på Hamar har de ingen erfaringer med dette på Urban Cruiser. Temperaturmåleren begynte å surre ca to mnd etter at bilen hadde vært på service, men jeg reagerte ikke før den "frøs". Tok da kontakt med Sulland,og de har aldri opplevd dette før på Urban C., og det har de heller ikke hos Toyota Norge. Garantien har på fem år er akkurat gått ut,ca 14 dg siden. Må bytte hele frontpanelet for å få i orden temperaturmåleren,noe som vil bli en utgift på ca kr 10000,-! Har en formening om at siste service på bilen er den utløsende årsaken til at temperaturmåleren har "fryst"! Noen som har erfaring med dette?

Kjøreglede

8 / 10
God sittekomfort,regulerbare seter

Kvalitet/driftssikkerhet

8 / 10
Bra

Plass/praktiske løsninger

8 / 10
Bra

Økonomi/kostnader

8 / 10
Bra

Drivstoff/forbruk

9 / 10
God

Flere vurderinger

Maxus Euniq MPV (2021)

Billig bil med en følelse av at den er nettop det. Komforten er forferdelig . Men fungere til små kjøring. Veldig god plass og en helt grei familie bil.

Score 7.6

Vurdert av Familiepaa6

Mercedes-Benz GLC (2023)

Kjempe bra Hybrid med god rekkevidde Kjørt ca 40.000 og over 80% på strøm

Score 9.0

Vurdert av DonNordahl

Honda Accord (2012)

Undervurdert bil, mye for pengene

Score 8.4

Vurdert av tobias

Volvo V50 (2007)

Grei billigbil, kjøp 2 literen og bytt oljen ofte så er det en god bil. Kjent slitasje er foringene på bærearmer/ hjuloppheng. Webasto slås på automatisk under 5 grader og er gull på vinteren t

Score 8.8

Vurdert av Rolf

KGM Torres EVX (2024)

Bil og infotainment og kjøreegenskaper er mye bedre enn forventet. Hjelpe funksjoner fungerer også overraskende bra. Men må fortsatt følge med på veien. Har ikke testet vinteregenskaper enda.

Score 9.0

Vurdert av Tommy

BYD Sealion 7 (2025)

Utrolig mye bil for pengene, føler man sitter i en bil i millionklassen! Veldig stille i kabinen, rask og god å kjøre, enormt med ekstrautstyr og veldig gode seter.

Score 8.8

Vurdert av Zilla

Hyundai IONIQ 5 (2023)

Flott bil med masse funksjoner, dårlig hovedlys, dårlig elektronikk som gjør at du for mange ganger trenger starthjelp

Score 5.6

Vurdert av Thohh

Citroën C4 Cactus (2014)

Kjøpte den som nr 2-bil, men har i praksis blitt nr 1. Den er liten, lett og lettkjørt, og vi ser ofte 0,35 l/mil på langkjøring (diesel/aut). Hører om en del problemer med bensinmotoren på denn

Score 9.0

Vurdert av HenrikS

Hyundai IONIQ 5 (2022)

Solid byggekvalitet, høy komfort og rask lading. Veldig god plass i baksetet. Fine løsninger med V2L, vanlig stikkontakt i baksetet osv. Liker at det er relativt små skjermer som ikke stjeler masse

Score 9.4

Vurdert av HenrikS

Ford Mustang Mach-E (2023)

VELDIG godt fornøyd. Helt problemfri etter 2 år.

Score 9.8

Vurdert av Oggi

Hyundai IONIQ 5 (2022)

Er meget fornøyd med både bil og forhandler, Lieco Auto. Vil nok helt klart vurdere samme bil og forhandler ved senere bilbytte.

Score 9.4

Vurdert av Laien

Tesla Model Y (2025)

Genial

Score 10

Vurdert av Rerer

Hyundai IONIQ 5 (2023)

Prøvekjørte andre biler, men denne synes jeg var vesentlig bedre å kjøre enn alt annet i klassen.

Score 9.6

Vurdert av Magzell

Hyundai IONIQ 5 (2022)

God bil, men masse feil og problemer de første to årene. Anbefales gjerne.

Score 7.8

Vurdert av Pensjonisten

Toyota RAV4 (2020)

En helt fantastisk bil å kjøre. Nok av krefter, stillegående og bruker lite drivstoff. Anbefales absolutt på det sterkeste.

Score 10

Vurdert av David