TV 2 Play
Min konto

Hvilken bil ser du etter?

Tilbake til front | Skriv en vurdering
2001 Porsche Boxster Cabriolet 6

Score 8.2/10

Porsche boxster er rett og slett en drøm. En drøm å eie, en drøm å kjøre og en drøm å se på. Den har rett og slett kjøreglede. Vi har ikke Norges fineste vær her; men jeg kjører garantert uten tak rundt 1/3 av året - sommer som vinter. Bilen er glimrende på vinterføre.<br /> Bilen er trygg og forutsigbar i enhver situasjon. Herregud - det går jo ikke an å provosere bilen på noen måte, når jeg max kan kjøre 80 km/t de nærmeste 500 km.<br /> Bilen er utrolig driftsikker og starter hver eneste dag. Ikke noe tull og alt funker som det skal. Litt trist dog at DAB blir enerådende. Får ikke noen ny radio som passer så fint til bilen som den originale radio med kassettspiller :-)<br /> Bilen har automatgear som passer bilen som hånd i handske.<br /> Bilen har "gamle" halogenlykter som er OK. Må dog si at utviklingen på billykter har gått fremover.<br /> Det har vært problematisk ikke å ha et merkeverksted i nærheten. Har heldigvis funnet et godt verksted her; men skal jeg ha nullstillet noe i datasystemet må jeg til Bergen, Trondheim eller Oslo, som er de nærmeste merkeverkstedene.<br /> Bilen er ikke spesiell billig i forbruk; men jeg har jo bevist valgt å kjøpe en 6-syl bensinmotor med passe HK og ikke en liten gjerrig diesel/el. Det er så absolutt pengene verd.<br /> Bilen fyller deg med en enorm glede og du har bare lyst å kjøre tur når som helst.<br /> Den er et rent Kinderegg. Du trenger ikke en ekstra kabriolet til sommerdager, en ekstra bil frem og tilbake på jobben, en ekstra bil med kjøreglede, herlig motorlyd og anerkjennende nikk fra forbipasserende. Her har du alt :-)

Kjøreglede

10 / 10
Burde være på blå resept

Kvalitet/driftssikkerhet

9 / 10
Litt smårusk; men stort sett slitasjedeler. Boxster er bygget for å bli brukt. Ingen knirkelyder - fremstår som ny, selvom jeg bruker den hver dag året rundt.

Plass/praktiske løsninger

9 / 10
Glimrende bagasjeplass. Fungerer flott til hverdag og på ferie. Kunne ha brukt et handskerom. Litt knepent med benplass hvis du er over 190m.

Økonomi/kostnader

8 / 10
Billigste bil jeg har hatt med hensyn til avskrivning. Det er dyre deler og verksted; men ikke i forhold til andre premiumbiler.

Drivstoff/forbruk

5 / 10
Det blir mest bykjørsel og den har et snittforbruk på 1,0 l/mil

Flere vurderinger

BMW iX (2022)

Suver1

Score 9.8

Vurdert av Suv1

Mazda CX-3 (2017)

Bilen ser ok ut for å være 10år, kjører ganske godt og fint interiør for klassen.

Score 7.8

Vurdert av BKStrand

Ford Focus (2010)

Har en 2010 modell som jeg har eid fra 2019 til det som ser ut til å bli evigheten. Skriver nå 2026, og det er ingen ting som tyder på at den ikke går gjennom også neste EU uten store kostnader.

Score 8.2

Vurdert av FocusLuringen

Ford Focus (2010)

Har en 2010 modell som jeg har eid fra 2019 til det som ser ut til å bli evigheten. Skriver nå 2026, og det er ingen ting som tyder på at den ikke går gjennom også neste EU uten store kostnader.

Score 8.2

Vurdert av FocusLuringen

XPeng G6 (2026)

Score 8.4

Vurdert av RobbyT

XPeng G6 (2026)

Score 8.4

Vurdert av RobbyT

Kia e-Soul (2021)

Billigere bilhold skal man lete lenge etter. Og med både lite feil og lang garanti så er det bekymringsfritt bilhold.

Score 8.8

Vurdert av Allroad

KGM Torres EVX (2025)

En bil jeg kan anbefale.

Score 9.4

Vurdert av Teisen

Volkswagen e-Golf (2015)

En trivelig bil å kjøre på korte turer, men kvalitet er det ikke på deler av mekanikken. Klimaanlegget i denne bilen er total katastrofe.

Score 6.2

Vurdert av helsol

Maxus Euniq6 (2023)

Veldig mye bil for pengene.

Score 9.0

Vurdert av Geir

Tesla Model 3 (2022)

Veldig formøyd Veldig morsom og kjøreglede på topp

Score 7.8

Vurdert av Twinn

Volkswagen Golf (2013)

En allsidig og god bil. Og dessuten pene, harmoniske linjer og fine proporsjoner.

Score 8.8

Vurdert av RolfV

DS DS 7 Crossback (2021)

Kjempefornøyd med denne. Rask, bra ryggekamera, veldig bra alternative valg på skjermen/rattet, bra seter og svingradius.

Score 8.6

Vurdert av Eldar

Lexus RZ (2026)

Stort sett fornøyd, enkelte forbedringer når det gjelder infosystem..

Score 7.4

Vurdert av Maxi

MG MG4 (2023)

Kan ikke anbefale denne bilen. Har aldri hatt en bil med så mye feil på elektronikk. Flere ganger har bilen prøvd å presse meg av på avkjøringsraper på E18. Sliter med vei merking på Skøyen,

Score 3.0

Vurdert av Rune