TV 2 Play
Min konto

Hvilken bil ser du etter?

Tilbake til front | Skriv en vurdering
1997 Toyota Celica 1,8 Combi-Coupè 4

Vurdert av Tekumseh

Score 8.8/10

Tøff bil som er god å kjøre, pålitelig og billig å eie. Ingen ulv i fåreklær, ei heller får i ulveklær.

Kjøreglede

9 / 10
Ligger godt på veien, men samtidig ingen stum sportsbil. Lettkjørt og oversiktlig. Du kjenner underlaget bra med 225/40-18 sommerdekk, men med originale 195/65-14 piggdekk om vinteren er den løsere i fisken. Anbefaler nok 205/55-16 til begge årstider. Elektriske speil, men ellers er mye manuelt, og minimalt med ekstrautstyr på mange av disse 1,8-liters modellene med 116 HK. Savner setevarmer og cruisekontroll, den 18 år gamle alarmen er deaktivert, men AC og ABS fungerer for fullt.
Mange kompromisser i Celica T20 synes jeg, både i kjøreglede og i motor. Mye dreiemoment og fin kurve for vanlig kjøring. Det er en bruksvennlig og samtidig sportslig bil - praktisk og tøff. Jeg elsker den, og har nettopp montert tilhengerkrok og kjøpt tilhenger for å slippe å bytte til stasjonsvogn :-)

Kvalitet/driftssikkerhet

10 / 10
Så lenge den ikke er ihjelkjørt på rødstreken på kald motor og bruker olje, er dette en driftsikker, trygg og holdbar bil. Min var ihjelkjørt, men har må fått nye stempelringer og har gått i over to år uten feilslag.
Noe rust på dører og skjermbuer etter saltede veier over mange år, og noe håndbremsproblemer av samme grunn. Ellers er det tut og kjør.

Plass/praktiske løsninger

7 / 10
Passer best for 1-2 stk. Baksetet med to sitteplasser er til passasjer på korte turer, men best designet for handleposer. Romslig bagasjerom, ihvertfall om jeg plukker bort subwooferen.

Økonomi/kostnader

10 / 10
Billig i innkjøp, billig forsikring, bruker ikke all verden med bensin. Skrur litt selv, så det er en billig gammelbil.

Drivstoff/forbruk

8 / 10
Varierer mellom 0,65 på langkjøring og 0,8 på bykjøring. Brede dekk (225/40-18) holder den gjennomsnittlig på 0,77 gjennom sommeren, ca 0,7 på vinteren med originaldimensjon.

Flere vurderinger

BMW Z4 (2009)

"Smiles pr miles" gjelder for denne bilen. Har ikke angret på kjøpet og håper jeg aldri skal selge den.

Score 7.4

Vurdert av Kjetil

Leapmotor C10 (2026)

Rimelig og god, føles som hvilken som helst dyrere merke.

Score 9.4

Vurdert av Hogne

Peugeot 3008 (2018)

God bil med god plass og meget gode kjøreegenskaper. AdBlue problemer og kamkjedefeil trekker ned totalinntrykket.

Score 6.8

Vurdert av geva

Citroën E-C3 (2026)

God bil til lite penger. Ser dyrere og større ut enn den er. God komfort, gode seter og behagelig å kjøre.

Score 8.2

Vurdert av Vorma

Mercedes-Benz EQE AMG (2022)

En fantastisk kjøremaskin som egner seg til korte og lange turer. Nyte alene på svingete veier med meget bra lydanlegg eller på lange turer med familien.

Score 9.8

Vurdert av Putte

Subaru Uncharted (2026)

Pen å se på, god å kjøre, har følelsen av at du kjører en diger bil. Nok fysiske knapper, Lett å bli glad i men ikke forelsket i. Bruker min bil like mye til små kjøring som motorvei.

Score 9.4

Vurdert av Tori

MG MGS5 (2025)

Godt fornøyd med bilen. Nesten bedre enn forventet. Selvsagt ikke en helt premium bil (treg skjerm, håpløs lysassistent), men da hadde vi nok måtte ut med mye mer penger. God plass, rask motor, go

Score 9.2

Vurdert av Torh

BMW X5 (2020)

kjempe bil, behagelig og god, billig i drift med skikkelig bensinmotor og god rekkevidde på strøm

Score 9.6

Vurdert av Even

Fiat 500 (2010)

Har hatt denne i 5 år nå, og er strålende fornøyd. Litt småfiks må man forvente på en 16 år gammel polsk-italiensk bil, men det har vært veldig lite galt i mitt eie, og det som har gått galt

Score 9.0

Vurdert av Kristen

Renault 5 E-Tech (2026)

Flott bil jeg er veldig fornøyd med! Deilig å også kjøre noe som har karakter og sjarm. Med så utrolig mye kjipt og sterilt på veiene om dagen (tesla) er det deilig å kjøre noe som får meg ti

Score 8.8

Vurdert av Alex

Audi Q6 e-tron (2027)

Dyr, men fin

Score 8.6

Vurdert av Karl

Mazda 6e (2025)

Etter snart 3 måneder - veldig fornøyd.

Score 9.2

Vurdert av Haldor

Zeekr 7GT (2026)

Nydelig bil å kjøre, innbyr til aktiv kjøring. Pen å se på

Score 9.6

Vurdert av Torstein

Zeekr 7GT (2026)

Nydelig bil å kjøre, innbyr til aktiv kjøring. Pen å se på

Score 9.6

Vurdert av Torstein

Volkswagen ID.4 (2021)

Helt grei bil, elendig forhandler. Blir ikke VW neste gang. (Har kjørt 265k på 5.5 år)

Score 7.2

Vurdert av Magne