TV 2 Play
Min konto

Hvilken bil ser du etter?

Tilbake til front | Skriv en vurdering
2006 Daihatsu Terios 1,3 DX 4wd Sport Utility Vehicle Bensin

Score 7.2/10

Ikke bilen for deg som er vant til 300+ nm. i dieselbil. Krever litt giring for å holde trafikken her på Vestlandet hvor det er mye opp og ned. Men utrolig lett å plassere, parkere og komme frem på ekstra smale plasser med. En enkel, no fancy, liten mini-SUV . Pluss for å trekke 1.350 kg. (mot 8-900 hos tilsv. andre). God servicetilgjengelighet. Lite feil. Og sikrere enn ryktet. Denne ble re-testet i japan i 2002 etter å ha "lagt på seg" 90 kg., og kom ut med 5 av 5 stjerner da. Men 365 x 156 cm. fordrer ikke aktiv kjøring. Som kanskje egentlig er et pluss? :-D

Kjøreglede

6 / 10
Tja. Gleden her må strengt tatt sees mot typen bil, behovet og fremkommeligheten. Men etter litt tilvenning fra vesentlig større biler er den helt grei. En bensinchip og sportsluftfilter bidro til å trekke den opp fra 4 til 6.

Kvalitet/driftssikkerhet

7 / 10
Super kvalitet. Daihatsu er eid av Toyota og denne heter Toyota Cami i Japan. Utfordringen er å passe disse for rust.

Plass/praktiske løsninger

6 / 10
Mangler litt på å score topp, men heving av førersete i forkant hjelper. Uorg. koppholdere. Ellers kjekt rom under "teppet" bak i bilen og lett plasserte brytere. Minus for bakrutevisker med egen knapp, i stedet for på multi-bryter hvor den burde vært.

Økonomi/kostnader

9 / 10
Billig forsikring, billige deler, motor med kjede, enkel 4wd-teknologi som holder.

Drivstoff/forbruk

8 / 10
Gitt lavt giret og 4 wd er den ikke spesielt tørst. 0,74 så langt (måler fra full tank til nær tom).

Flere vurderinger

Toyota Land Cruiser (2016)

Den mest trofaste arbeidskollegaen man kan ha! Starter alltid, kommer alltid fram, får med alt jeg trenger, og drar alt den får etter seg.

Score 10

Vurdert av EKSO

Daihatsu Terios (2000)

Har hatt bilen i 25 år, og kjører ennå. Snart gått 300 000

Score 9.2

Vurdert av Bilfrik

MINI Cooper (2025)

Kjøreglede fra A til Å! For oss to godt voksne med barn ute av redet, er dette det motsatte av «empty nest syndrome»

Score 9.0

Vurdert av Bosse

Nissan X-Trail (2013)

Mye og bra bil for pengene. Faktisk den beste og praktiske bilen jeg har hatt.

Score 9.4

Vurdert av Moaki

Jaguar I-PACE (2021)

Meget bra bil

Score 9.0

Vurdert av Jaguar

Toyota Land Cruiser (2014)

11 år, INGEN REPARASJONER. Har hatt 5 LC i tillegg til 56!!!! andre biler. Ikke uten grunn at det er mange både på og utenfor norske veier.

Score 9.2

Vurdert av Bilfreak

Citroën ZX (1996)

God å fin bil.

Score 5.2

Vurdert av Magnus15

Kia EV6 (2024)

En super følese vær gang.. har hatt den nå i 11 mnd. skiftet fra ny toyota bz4x som jeg ikke likte.. Var masse tull og tøvete løsninger.

Score 9.8

Vurdert av Dagfinn

Toyota Land Cruiser (2019)

Utrolig driftsikker bil

Score 8.6

Vurdert av Bendik

Toyota Land Cruiser (2021)

Har hatt 3 Landcruiserar. Låge vedlikehaldskostnader. Må passe den for rust på ramme og hjuloppheng.

Score 8.8

Vurdert av KLUN

Audi Q4 e-tron (2022)

Dårlig bil. Kjøper ikke Audi igjen

Score 4.0

Vurdert av Stig

Mercedes-Benz GLC (2023)

Et optimalt bil konsept for de som ikke ønsker hel-elektrisk bil med ulempene det medfører. Trekker 2 tonn.

Score 9.2

Vurdert av XC70-en

Tesla Model Y (2022)

Fantastisk bil, eneste som trekker ned er unødig fantombremsing i høyresvinger og dårlig automatikk på vindusviskere - begge skyldes Teslas aversjon mot andre sensorer enn kamera. Likevel, det bli

Score 9.2

Vurdert av Krister

Toyota Yaris Cross (2023)

Veldig glad i denne. Kommer meg frem alle slags bratte bakker. Liten og grei å manøvrere. Fin farge

Score 9.2

Vurdert av EllenM

Volvo XC90 (2009)

Jeg likte denne veldig godt, behagelig å kjøre og veldig romslig. Den ble kjøpt brukt. Men når vi passerte 300 k km utviklet dette seg til en kontinuerlig rekke med verkstedbesøk. Jeg fikk et inn

Score 6.0

Vurdert av Stig