TV 2 Play
Min konto

Hvilken bil ser du etter?

Tilbake til front | Skriv en vurdering
2014 BMW 2-Serie 220i Coupé aut Coupè Bensin

Score 8.4/10

Dette er en bil jeg kjøpte får å kunne ha en hverdags bil med sportslige egenskaper på siden. Som hverdags bil fungerer den helt perfekt, om du så kjører 30.min eller 3.timer på veien. <br /> Dette er en bil som jeg kan sette meg i å nesten føle at pulsen synker hvor du kan bare nyte den behagelige kjøre opplevelsen ved å sette den i Drive og spille av favoritt sangen i bakgrunnen. <br /> Vis du har sports automaten så har du en fantastisk kjøre opplevelse når du sitter i rush trafikk eller på en åpen lande vei med overraskende raske automat kassen med ratt giring. Er du ute etter den spesielle følelsen av at du faktisk kjører i noe spesielt så må jeg innrømme at jeg ikke får det ikke av denne bilen. Mye av dette kommer av at dette ikke er en manuell og ikke en M235i med den fantastiske rekke sekseren.

Kjøreglede

8 / 10
Fin hverdags bil med preg av sportslige egenskaper.

Kvalitet/driftssikkerhet

10 / 10
Ingen problemer så langt

Plass/praktiske løsninger

8 / 10
Overraskende god plass vis du har ski luke og nedfallbare seter som utstyr. Dette er tross alt en coupe så du kan ikke forvente enorm plass. Skal du på lang tur så har du mulighet til å bruke skiboks.

Økonomi/kostnader

8 / 10
Litt dyr i innkjøp men du får det du betaler.

Drivstoff/forbruk

8 / 10
Veldig snill på drivstoff forbruket får å være en bensin motor med automat. Lang kjøring ligger på 0.5L/M mens by kjøring ligger på 0.7-0.8L/M.

Flere vurderinger

Hyundai IONIQ 5 (2023)

Hatt en del problemer med min bil og verksted har brukt lang tid på å fikse. Rekkevidden er korrekt og plassen er overraskende bra.

Score 6.4

Vurdert av Joakim

Toyota bZ4X (2023)

Perfekt bil for oss og fantastisk framkommelighet i dypsnø

Score 9.2

Vurdert av Arne

Jaguar XF (2018)

Knall fornøyd

Score 8.8

Vurdert av Erik

BMW X5 (2018)

Meget fornøyd, med BimmerCode/Link får du tilpasset alt du ønsker. Savner du mer motor korrigeres det lett med å korrigere respons og eventuelt legge til F85 i active sound control :)

Score 9.6

Vurdert av Thomas

BMW 3-Serie (2013)

Gått snart 300.000km og har ikke hatt noen feil annet enn det som er selvforsynt. Fulgt serviceintervaller og byttet slitasjedeler ettersom og ikke hatt noen problemer.

Score 9.6

Vurdert av Bmyhrer

BMW iX (2022)

En skikkelig kjøremaskin med masse kjøreglede og comfort. Fantastisk på vinterføre.

Score 10

Vurdert av Henning

Ford Mustang Mach-E (2023)

Noe treg interface / Ford SYNC, og litt småbugs og feil som dukker opp i automatikken men som forsvinner ved en resett (til nå). Litt for lite rekkevidde, synes jeg! Men mye bil for pengene og jeg

Score 8.6

Vurdert av Ossa9090

Volvo XC70 (2011)

Meget driftssikker. Solid bil. Kun en reparasjon etter 15 år, skiftet panserlås, kostnad kr 1200.

Score 8.8

Vurdert av Stein

Volkswagen ID.7 (2025)

super bil, har ladet over 630 km sist sommer og kjørt samme distanse også

Score 8.4

Vurdert av geirn

Volkswagen ID.7 (2026)

Flott bil, god på langtur og endelig en fornuftig elektrisk stasjonsvogn med god plass! Gode seter, oversiktlig , godt skrudd sammen, oppleves som premium innvendig. Minussider: at den kan oppleves n

Score 9.2

Vurdert av OoP74

Skoda Elroq (2026)

Veldig fornøyd. Ryggekameraet kunne hatt en bedre løsning. Blir veldig skittent og selv med spyling er det ikke klart. Selvkjøringen virket bedre på min forrige bil, men ellers er alt topp.

Score 9.2

Vurdert av JakobS

Volkswagen ID.7 (2024)

Skulle ønske bilen var 20 cm kortere. Merker fem meter bil er i grenseland langt. Ellers veldig god plass, god kvalitet og behagelig. Negativt har vært småfeil som har blitt fiksa på garanti/s

Score 8.2

Vurdert av Oyst

Volkswagen ID.7 (2025)

Ganske fornøyd med bilen på sommeren /høst. Vinter ikke så fornøyd.Mye ising i skjermbuer ,felger å bakaksel.(ulyder)Mye knirk i plastikk.

Score 6.8

Vurdert av Freddy

Volkswagen ID.7 (2025)

Strålende fornøyd med absolutt alt. Fantastisk komfort, spesielt ift pris (exclusive).

Score 10

Vurdert av Morten

Audi e-tron (2023)

Veldig komfortabel bil uten problemer til nå.

Score 7.6

Vurdert av Raggen