TV 2 Play
Min konto

Hvilken bil ser du etter?

Tilbake til front | Skriv en vurdering
2014 Kia Optima 1,7 CRDI Exclusive PLUS aut Sedan Diesel

Score 9.4/10

9 av 10. Utrolig fornøyd med bilen. Som sagt, har ikke hatt noe problemer med bilen i 2 år som eie, kun slitedeler som bremser. <br /> Mange som spør om dette er en tesla når jeg kjører om kvelden. Sier jeg dette er en kia, blir maaange overasket, <br /> God bil å kjøre om vinteren, kommer seg lett frem i forhånd til mange andre dyre biler!<br /> <br /> Jeg er kresen på lyd i bilen, beste musikkanlegget jeg har hørt i en original bil! <br /> Mye utstyr for pengene! <br /> Har prøvd samme modell i bmw til dobbel pris, kan faktisk ikke sammenlignes, føles ut som at kia har mer kvalitet i både kjøre opplevelse og kvalitet på materialer.

Kjøreglede

9 / 10
Utrolig god bil å kjøre i forhold til mye annet.

Kvalitet/driftssikkerhet

9 / 10
Har hatt den i over 2 år uten noen problemer. Trygg og sikker bil

Plass/praktiske løsninger

10 / 10
Veldig god benplass og stor bagasjerom.

Økonomi/kostnader

9 / 10
Drivstoff gjerrig bil. Billig bil å eie i forhånd til mange andre biler.

Drivstoff/forbruk

10 / 10
Drivstoff gjerrig bil.

Flere vurderinger

Lexus RZ (2025)

Helt grei til småkjøring. Men langt fra min forrige lexus i komfort og teknologi.

Score 6.8

Vurdert av Oyvind

Tesla Model X (2017)

Den beste og verste bilen jeg har hatt.

Score 7.2

Vurdert av Oyvind

Renault Scenic E-Tech (2024)

En utmerket bil som går under radaren på markedet. Etter ett år er alt i orden med bilen og jeg er kjempe fornøyd. Her er det mye bil for penger. Bra komfor, lang rekkevide, mye plass, artig å kj

Score 9.2

Vurdert av Elias

BMW 3-Serie (2016)

Den brukes ikke daglig, og mest ved langkjøring. Passer nok bra for en dieselmotor. Sportsautomat er imponerende i samspill med motoren. Har hatt den i to år og 12.000 km.

Score 9.0

Vurdert av Xcrookie

Tesla Model X (2018)

Knall bil med de kvaliteter du trenger i en romslig familiebil. Vi er 7, og alternativ f.eks. en caravelle, ville vært et pengesluk i forhold.

Score 9.6

Vurdert av Johs

Tesla Model X (2023)

Kjempefornøyd. Praktisk. God plass. Infortainment er imponerende

Score 9.0

Vurdert av Gske

Ford Explorer (2022)

Mye elektrisk feil.

Score 5.6

Vurdert av Glenn

Land Rover Defender (2012)

Har , har hatt og kjørt Land Rover , flere modeller og utgaver , siden 1984. Det e LR-sjuka :-) It`s a Land Rover thing , You wouldn`t understand !!

Score 8.0

Vurdert av Defender110

BMW i4 M50 (2022)

Godt fornøyd. Skal man bytte vil man gjerne et knepp opp i kjørefølelse, men det kan bli vanskelig. Blir uten tvil BMW også neste gang. Får se hvilken modell det blir, men ikke SUV. Må også sk

Score 8.4

Vurdert av DaddyCool

Hyundai IONIQ EV (2022)

Mye rart som må reklameres ofte, dørhåndtak som faller av, låsekasser, 12 V batteri er ofte flatt. Billig og morsom å kjøre.

Score 7.6

Vurdert av thor

BMW iX (2023)

Super bil, god rekkevidde. Skulle gjerne hatt litt mer bagasjeplass.

Score 8.6

Vurdert av Christian78

BYD Sealion 7 (2025)

Utrolig bra bil. Har hatt flere andre elektriske og mange diesel biler men denne slår alt

Score 10

Vurdert av Andreas

Tesla Model X (2017)

Fin familiebil, elendig kvalitet.

Score 5.6

Vurdert av Christian78

Audi Q6 e-tron (2025)

Godt fornøyd etter 6 mnd

Score 9.4

Vurdert av Bjorn

Seres Seres 5 (2025)

Enormt mye bil for pengene ! Høy kvalitet, strålende å kjøre og en robust bil som oser litt luksus. Ikke den beste på rekkevidde og ladehastighet og plass, men ut over det en super bil.

Score 9.4

Vurdert av Beinlaus