TV 2 Play
Min konto

Hvilken bil ser du etter?

Tilbake til front | Skriv en vurdering
2006 Lexus IS 250 aut Sedan Bensin

Score 7.8/10

Lexus er et merke for folk som kjenner til Toyota og japanske bilmerker som vet at det er driftssikre biler. Jeg har hatt min lexus i ett år og er utrolig fornøyd, service historikken viser at det ikke har vært noen reparasjoner utenom vanlig vedlikehold og det gjør meg trygg på at lexus er et trygt bilmerke. <br /> <br /> Dette er en bil man får mye oppmerksomhet med nettopp fordi den fortsatt er sjelden å se blandt andre motor entusiaster. fort for at BMW 3 serie blir kjedelig selv om man finner en M-utgave, for da har man jo Lexus ISF, storebror til vanlig Is. <br /> <br /> Den 2.5 L v6 motoren er sterk og den 6 trinnsgirkassen gjør at man trives veldig godt med bilen på landevei, motor vei og bykjøring. Om man er på utkikk etter en driftssikker, sportslig og rolig mellomstor bil til deg og kanskje en passasjer så ville jeg ikke vært litt bekymret med å kjøpe denne bilen om den har fulgt servicer og blitt tatt vare på.

Kjøreglede

9 / 10
En deilig lyd fra en 2.5 liter v-6 og en silkemyk automat kasse med padle shift på ratt, litt treg men man velger heller power på girkassa om man skal kjøre sportslig.

Kvalitet/driftssikkerhet

10 / 10
10 år etter er det ingen rust på karroseri. Det er ingen kjente feil med denne modellen som jeg har kunnet lese meg frem til utenom at det er en svakhet på subwoofer der koblingen etter noen år kan løsne men en enkel jobb å fikse.

Plass/praktiske løsninger

6 / 10
Plassen er ikke så stor som man kunne tro ved å se bilen på utsiden. Men om man ikke er over 1.90 cm høy så skal dette gå fint. Ofte så kjøper man bil til seg selv og ikke andre.

Økonomi/kostnader

7 / 10
Forsikringen er ikke så verst. Kostnaden ved å eie bilen er som på andre biler, vedlikehold koster.

Drivstoff/forbruk

7 / 10
Jeg har hatt mange langkjøringer med denne bilen og ligger på snitt 0.72. Får presset den ned i 0.68 men er vanskelig å få til på norske veier. By kjøringen og blandet kjøring ligger den på 1.1 -1.2. Husk at dette er en forsåvidt stor v6 med automat girkasse som gjør at det ikke en miljøbil eller en veldig økonomisk bybil.

Flere vurderinger

Hyundai Tucson (2018)

Finnes ikke rust i karosseriet og minimalt under da bilen fikk understellsbehandling ved ankomst Norge og det at Hyundai har eget lukket stålverk. Masse utstyr for lite penger sammenlignet med andre

Score 9.2

Vurdert av Gaute

Volvo S60 (2005)

Noe av det beste jeg har kjørt og eid, ikke tull med at de kalles for mini R.

Score 7.6

Vurdert av Sabrina

Audi TT (2015)

Meget morsom bil på svingete veier, topp kjøreegenskaper. Teknologi i interiør imponerende for en 10+ gammel bil. DSG mye bedre enn vår Q3; silkemyk og «nøkkefri» i lave hastigheter.

Score 7.2

Vurdert av Noggin

Audi Q3 (2015)

Meget fornøyd med Q3 2015. Ingen rust på karosseri, kun litt overflaterust understell ( må understell behandles). Sink-slipp issues borte, ref tidligere eid 2011 A4. Behagelig pendle bil på motorv

Score 8.2

Vurdert av Noggin

Porsche Panamera (2018)

DEN beste bilen på markedet uavhengig av årsmodeller, kategori og hva som kan kjøpes i markedet i dag, ny eller brukt. Så enkelt er det.

Score 8.0

Vurdert av Scorpion73

Porsche Panamera (2018)

DEN beste bilen på markedet uavhengig av årsmodeller, kategori og hva som kan kjøpes i markedet i dag, ny eller brukt. Så enkelt er det.

Score 8.0

Vurdert av Scorpion73

Porsche Panamera (2018)

DEN beste bilen på markedet uavhengig av årsmodeller, kategori og hva som kan kjøpes i markedet i dag, ny eller brukt. Så enkelt er det.

Score 8.0

Vurdert av Scorpion73

Subaru Solterra (2022)

Flott bil, veldig god å kjøre. Ingen overraskelser eller uhell etter 33000km. Det trekker noe ned at rekkevidden kunne vært bedre, og at app'en er håpløs og treg. Savner 12V uttak i bagasjerommet

Score 8.2

Vurdert av Trond

Hyundai Tucson (2022)

Helt elendige lys. Både kjørelys og fjernlys. Hadde Grand Santa Fe før denne og det var samme der. Måtte kjøpe ekstralys til Tuscon for å kjære trygt i mørket. Bensinlokket er stadig feil.

Score 8.2

Vurdert av Morten

Peugeot iOn (2017)

En flott bybil for den som har lader på egen husvegg - og gode klær om vinteren.

Score 10

Vurdert av Bybilist

Mercedes-Benz EQE SUV (2025)

bra bil , men flere ting irriterer , kunne ha vært bedre på en mercedes

Score 8.0

Vurdert av tome

Volvo XC60 (2021)

Herlig bil. Overraskende kvikk mht vekt. Trygg og solid. Blir Volvo neste gang også - da helelektrisk.

Score 8.6

Vurdert av PA64

Audi Q4 e-tron (2024)

Overgangen til elektrisk har bare vært positiv. Min Q4 har innfridd på alle punkter, har ikke angret ett sekund!

Score 9.6

Vurdert av Perfeksjonisten

Changan Deepal S05 (2026)

Behagelig, romslig og tilbyr det jeg ønsker av utstyr til en lavere pris enn de fleste.

Score 10

Vurdert av Eirik

Mitsubishi Outlander PHEV (2016)

Har hatt mange biler i mitt liv og har kjøring som yrke. Angrer på kjøp av denne mest pga kjøreegenskaper. Ullen styring som gir dårlig tilbakemelding til fører. Og dyr å kjøre med når strøm

Score 2.6

Vurdert av Onurb