TV 2 Play
Min konto

Hvilken bil ser du etter?

Tilbake til front | Skriv en vurdering
2025 Dacia Bigster Hybrid 155 Expression Sport Utility Vehicle Bensin Hybrid

Vurdert av thehuldt

Score 9.8/10

Veldig fornøyd. <br /> <br /> (Jeg har tidligere kjørt Dacia Duster i 5 år (200000 km) helt uten tekniske problemer og vært veldig fornøyd med merket. Måtte ha større bil på grunn av plass til 2 hundebur og gikk deretter over til en Renault Grand Scenic som jeg kjørte i 6 år (250000 km).<br /> Da Dacia kom med en større utgave dvs Bigster, ble den et veldig tiltalende valg for meg da jeg skulle bytte inn Renaulten. I forbindelse med større reparasjon av Renaulten 2024 måtte jeg kjøre El-bil i 6 uker vinterstid, og det ble for tidkrevende med stadig langvarige batteriladinger, og trolig pga lav utetemperatur usikkerhet om hvor stor batterikapasiteten til enhver tid egentlig var. Selv om de norske avgiftene på ikke ladbar hybrid er idiotiske valgte jeg denne versjonen av Bigster. Så langt har bilen innfridd over forventningene, og den har et utstyrsnivå som ikke kan sammenlignes med eldre Dacia modeller. Jeg synes også Bigsteren har en vakker design).

Kjøreglede

9 / 10
Ikke veldig rask akselerasjon i lave hastigheter, men akselerer bra i 80 -110 km området.
Litt mye støy i 110-120 km hastighet.

Kvalitet/driftssikkerhet

10 / 10
Ingen problemer så langt (6000 km)

Plass/praktiske løsninger

10 / 10
Denne bilen har det jeg trenger.

+++ God sittestilling i førersete og veldig bra plass til beina for lange mennesker. Oversiktlig instrumentpanel / dashbord med mulighet for manuelle brytere i tillegg til betjening via skjerm. Passe stor skjerm. Godt lydanlegg. Har alt jeg trenger og litt til.

--- Så langt har jeg ingen egentlige minuser å komme med.

Økonomi/kostnader

10 / 10

Har kjørt 6000 km. Så langt ingen utgifter utover drivstoff og spylevæske.

Drivstoff/forbruk

10 / 10
Bruker 0,39-0,43 l/ mil på langkjøring. Service hver 30000 kn eller 1 x pr år.

Flere vurderinger

Hyundai Tucson (2022)

Ypperlig,ganske enkelt. Masse utstyr og behagelig å kjøre

Score 9.6

Vurdert av ErikF

Mazda 6 (2019)

Passer ikke for folk over 198 cm. Du vil komme til å savne bruke armlene på førerdøra. Godt med polstring mot kne, behagelig å kjøre langt, ikke til bruk på dårlig landevei. Fartshumper er

Score 7.2

Vurdert av Gregor

MG MGS5 (2026)

VI har blitt glad i bilen. Kjørt mye i småturer, og inntil 10-12 mil, men og en 110 mils tur. Kjøper gjerne MG igjen om det fortsetter slik, og det blir bytte igjen. Navigasjonen kunne nok vært b

Score 9.4

Vurdert av SpitfireTommy

Changan Deepal S05 (2026)

God verdi for pengene for en nykommer, med 4-hjulsdrift og 7 års garanti. Fortsatt endel bugs i software, men det løses forhåpentligvis i en fremtidig oppdatering. Dessverre så viser det seg at se

Score 7.8

Vurdert av Adrian

Volvo V40 (2015)

Alt i alt var jeg fornøyd med den, er en veldig bra pendlerbil med tanke på drivstoff forbruket

Score 8.0

Vurdert av jjcoys04

Volvo S60 (2012)

Alt i alt er jeg veldig fornøyd, bilen er meget pen og ikke mye rust til å være en 15 år gammel bil. Neste bil når den tid kommer blir nok en annen s60.

Score 8.8

Vurdert av jjcoys04

Volkswagen e-up! (2018)

Morsom lettkjørt bil som du rekker å vaske manuelt på et lite øyeblikk. Her når du hele taket uten å måtte stå på tå.

Score 7.6

Vurdert av Jostein

Audi A6 (1997)

Har hatt mange av disse, og kommer til å ha mange flere. Kjempefin til både pendling, langkjøring, til å trekke henger/campingvogn m.m. De har dog blitt dyre. Ser noen lenger ned her skriver at

Score 8.8

Vurdert av Mimikyu

Hyundai Tucson (2018)

Finnes ikke rust i karosseriet og minimalt under da bilen fikk understellsbehandling ved ankomst Norge og det at Hyundai har eget lukket stålverk. Masse utstyr for lite penger sammenlignet med andre

Score 9.2

Vurdert av Gaute

Volvo S60 (2005)

Noe av det beste jeg har kjørt og eid, ikke tull med at de kalles for mini R.

Score 7.6

Vurdert av Sabrina

Audi TT (2015)

Meget morsom bil på svingete veier, topp kjøreegenskaper. Teknologi i interiør imponerende for en 10+ gammel bil. DSG mye bedre enn vår Q3; silkemyk og «nøkkefri» i lave hastigheter.

Score 7.2

Vurdert av Noggin

Audi Q3 (2015)

Meget fornøyd med Q3 2015. Ingen rust på karosseri, kun litt overflaterust understell ( må understell behandles). Sink-slipp issues borte, ref tidligere eid 2011 A4. Behagelig pendle bil på motorv

Score 8.2

Vurdert av Noggin

Porsche Panamera (2018)

DEN beste bilen på markedet uavhengig av årsmodeller, kategori og hva som kan kjøpes i markedet i dag, ny eller brukt. Så enkelt er det.

Score 8.0

Vurdert av Scorpion73

Porsche Panamera (2018)

DEN beste bilen på markedet uavhengig av årsmodeller, kategori og hva som kan kjøpes i markedet i dag, ny eller brukt. Så enkelt er det.

Score 8.0

Vurdert av Scorpion73

Porsche Panamera (2018)

DEN beste bilen på markedet uavhengig av årsmodeller, kategori og hva som kan kjøpes i markedet i dag, ny eller brukt. Så enkelt er det.

Score 8.0

Vurdert av Scorpion73