TV 2 Play
Min konto

Hvilken bil ser du etter?

Tilbake til front | Skriv en vurdering
2021 Kia Picanto 1,0 Active Kombikupé Bensin

Score 8.4/10

Picantoen vinner nok ingens hjerter på grunn av uovertruffene kjøreegenskaper eller et fantastisk skyv fra motoren. Kona måtte en gang avbryte et forbikjøringsforsøk av en syklist i oppoverbakke - ikke på grunn av fare eller motgående trafikk, men fordi motoren rett og slett ikke hadde nok bunndrag. <br /> <br /> Men! Picantoen er likevel en ypperlig bybil! Og 7 års nybilgaranti, lave vedlikeholdskostnader, og en utrolig gjerrig motor er viktige egenskaper for nettopp det. <br /> Den er liten, og enkel å manøvrere. Stort sett nok krefter til å ta deg til og fra byen - så lenge du er villig til å bokstavelig talt ha klampen i bånn i oppoverbakker. Aldri noe problem å parkere - til og med et OK ryggekamera finnes her. <br /> <br /> Jeg har mer enn en gang fått høre at jeg kler på meg bilen som en røslig mann, men å slenge kidden bak i setet og kjøre en svipptur på butikken for melk fungerer som en drøm med Picantoen. Og ofte velger jeg det over den elektriske familiebilen som også står på tunet. <br /> <br /> Om du er en eventyrer - eller bare har lyst til å besøke en tante på Sørlandet en gang i året kan du også ta med deg at de har valgt å prioritere cruise control på denne bilen - den har vært i bruk og fungerer som den skal, men hvorfor de valgte det, og samtidig satte inn et manuelt (!) klimaanlegg kommer jeg aldri til å forstå. Selvsagt noe retrokult å lære opp tenåringene i hvordan vi krangler om én innstilling for temperatur og vifte til hele bilen da jeg var ung, men ellers ikke veldig mye verdt. <br /> <br /> Som en ellers bilinteressert person er det mulig jeg lider av en eller annen form for Stockholm-syndrom her, men jeg liker til syvende og sist Picantoen. Den er akkurat det den skal være, og ikke noe mer. Der jeg for andre biler kan drømme meg bort i fete felger, stylingkits osv. er Picantoen bare Picantoen, selv i fantasien min, og det er OK!

Kjøreglede

6 / 10

Kvalitet/driftssikkerhet

10 / 10

Plass/praktiske løsninger

6 / 10

Økonomi/kostnader

10 / 10

Drivstoff/forbruk

10 / 10

Flere vurderinger

Polestar 2 (2023)

Bilen er bra fen, men Polestar Support er elendig. Lang responstid, og mye trenering på svært enkle problemer. Har holdt på et par måneder nå med dem. Ville ikke valgt denne bilen om jeg hadde vi

Score 7.2

Vurdert av BjarneH

Honda e (2020)

En vanvittig morsom og kul nr 2 bil. Topp kvalitet, svært gode kjøreegenskaper og høy finish og kvalitetsfølelse.

Score 9.4

Vurdert av Kalleland

BMW i4 M50 (2025)

Veldig fint daily, mye effekt, kan kjøre i alle forhold, på jobb eller ferie, alene eller med familie men vi trenger lyd fra exos, vibrasjon fra bensin motor, duft av bensin!!

Score 8.6

Vurdert av Magalaxeurdeter

BMW iX2 (2025)

Morsom bil nr 2. Understyrer noe på glatta som også IX gjør. Presis styring med direkte følelse. Responsiv og god veifølelse. Noe hjulstøy. Greit forbruk. Noe dårlig ladefart i forhold til min

Score 7.8

Vurdert av KM73

BMW i5 (2025)

Fantastisk kjøreglede. Klassisk overstyrt direkte styrefølelse typisk for 5 serie. Interiørknirk drar ned inntrykket. Dette skal være premium. Litt skuffende rekkevidde, selv om det avviker lite f

Score 7.6

Vurdert av KM73

BMW 3-Serie (2014)

Beste bilen jeg har hatt sammenlignet med Pris, komfort og plassen og ikke minst drivstoffgjerrig motor med stor kjøreglede! Her får du mye bil for pengene

Score 9.8

Vurdert av Europaentusiast

Changan Deepal S05 (2026)

Veldig fornøyd ! Føles premium i forhold til mange andre europeiske modeller.

Score 10

Vurdert av JanNicE

Nissan Qashqai (2018)

Bilen har gått som en klokke. Føles som en elbil, stille og kjører jevnt og fint.

Score 9.2

Vurdert av redfox

Mercedes-Benz EQC (2022)

Topp bil med nydelig kjørekomfort

Score 8.6

Vurdert av Kalle

Changan Deepal S05 (2026)

Veldig mye bil for pengene. Rekkevidden kunne vært litt lengre, og det kunne vært en anelse bedre fjernlys, men alt i alt et veldig godt kjøp.

Score 9.4

Vurdert av EKSK

Hongqi E-HS9 (2022)

Når alle barnesykdommene er ryddet opp i er dette den beste bilen som finnes i denne klassen/str. Sett opp i mot pris. Rekkevidde er deriomot ikke en styrke, men holder i massevis for 70% av befolkni

Score 8.2

Vurdert av Bernie

Hyundai IONIQ 5 (2023)

Hatt en del problemer med min bil og verksted har brukt lang tid på å fikse. Rekkevidden er korrekt og plassen er overraskende bra.

Score 6.4

Vurdert av Joakim

Toyota bZ4X (2023)

Perfekt bil for oss og fantastisk framkommelighet i dypsnø

Score 9.2

Vurdert av Arne

Jaguar XF (2018)

Knall fornøyd

Score 8.8

Vurdert av Erik

BMW X5 (2018)

Meget fornøyd, med BimmerCode/Link får du tilpasset alt du ønsker. Savner du mer motor korrigeres det lett med å korrigere respons og eventuelt legge til F85 i active sound control :)

Score 9.6

Vurdert av Thomas