TV 2 Play
Min konto

Hvilken bil ser du etter?

Tilbake til front | Skriv en vurdering
2019 Ford Fiesta ST Kombikupé Bensin

Score 8.6/10

Noe av det beste når det kommer til kjøreglede, et kupp til den prisen. Understyring finnes ikke.

Kjøreglede

10 / 10
Fantastisk bil når det kommer til kjøreglede. Dette er nr. 2 bil i familien og langt morsommere i svingene enn vår MB C43 AMG. Presis og kortsteget girkasse, presis og direkte styring, understell som formidler kontakten med underlaget på en overlegen måte og en motor med solid bunndrag. Jeg tror ikke noen ville gjettet at det er en 3-sylindret motor om de ikke visste det. Fine seter hvor du sitter som støpt. Til denne prisen tror jeg du vil slite med å finne noe bedre når det kommer til ren kjøreglede.

Kvalitet/driftssikkerhet

7 / 10
Ford byggekvalitet, som betyr noe enkle småfeil (bagateller). Det viktige, som motor og girkasse, virker å være av god kvalitet.
Noe tregt infotainmentsystem.

Plass/praktiske løsninger

8 / 10
Grei plass ift. størrelsen.
Mye utstyr for denne bilklassen, praktisk og behagelig med varme i ratt og frontrute, ryggekamera etc.

Økonomi/kostnader

10 / 10
Lave servicekostnader, forsikring etc.

Drivstoff/forbruk

8 / 10
Lavt forbruk på langkjøring og om du er lett på høyrefoten.

Flere vurderinger

BMW Z4 (2009)

"Smiles pr miles" gjelder for denne bilen. Har ikke angret på kjøpet og håper jeg aldri skal selge den.

Score 7.4

Vurdert av Kjetil

Leapmotor C10 (2026)

Rimelig og god, føles som hvilken som helst dyrere merke.

Score 9.4

Vurdert av Hogne

Peugeot 3008 (2018)

God bil med god plass og meget gode kjøreegenskaper. AdBlue problemer og kamkjedefeil trekker ned totalinntrykket.

Score 6.8

Vurdert av geva

Citroën E-C3 (2026)

God bil til lite penger. Ser dyrere og større ut enn den er. God komfort, gode seter og behagelig å kjøre.

Score 8.2

Vurdert av Vorma

Mercedes-Benz EQE AMG (2022)

En fantastisk kjøremaskin som egner seg til korte og lange turer. Nyte alene på svingete veier med meget bra lydanlegg eller på lange turer med familien.

Score 9.8

Vurdert av Putte

Subaru Uncharted (2026)

Pen å se på, god å kjøre, har følelsen av at du kjører en diger bil. Nok fysiske knapper, Lett å bli glad i men ikke forelsket i. Bruker min bil like mye til små kjøring som motorvei.

Score 9.4

Vurdert av Tori

MG MGS5 (2025)

Godt fornøyd med bilen. Nesten bedre enn forventet. Selvsagt ikke en helt premium bil (treg skjerm, håpløs lysassistent), men da hadde vi nok måtte ut med mye mer penger. God plass, rask motor, go

Score 9.2

Vurdert av Torh

BMW X5 (2020)

kjempe bil, behagelig og god, billig i drift med skikkelig bensinmotor og god rekkevidde på strøm

Score 9.6

Vurdert av Even

Fiat 500 (2010)

Har hatt denne i 5 år nå, og er strålende fornøyd. Litt småfiks må man forvente på en 16 år gammel polsk-italiensk bil, men det har vært veldig lite galt i mitt eie, og det som har gått galt

Score 9.0

Vurdert av Kristen

Renault 5 E-Tech (2026)

Flott bil jeg er veldig fornøyd med! Deilig å også kjøre noe som har karakter og sjarm. Med så utrolig mye kjipt og sterilt på veiene om dagen (tesla) er det deilig å kjøre noe som får meg ti

Score 8.8

Vurdert av Alex

Audi Q6 e-tron (2027)

Dyr, men fin

Score 8.6

Vurdert av Karl

Mazda 6e (2025)

Etter snart 3 måneder - veldig fornøyd.

Score 9.2

Vurdert av Haldor

Zeekr 7GT (2026)

Nydelig bil å kjøre, innbyr til aktiv kjøring. Pen å se på

Score 9.6

Vurdert av Torstein

Zeekr 7GT (2026)

Nydelig bil å kjøre, innbyr til aktiv kjøring. Pen å se på

Score 9.6

Vurdert av Torstein

Volkswagen ID.4 (2021)

Helt grei bil, elendig forhandler. Blir ikke VW neste gang. (Har kjørt 265k på 5.5 år)

Score 7.2

Vurdert av Magne