TV 2 Play
Min konto

Hvilken bil ser du etter?

Tilbake til front | Skriv en vurdering
2025 Mazda CX-60 3,3 e-Skyactiv D 254hk Homura Plus Sport Utility Vehicle Diesel Hybrid

Score 9.2/10

I 2025 er det få til ingen konkurrenter til denne bilen med 3,3l diesel. Løp og kjøp før det er for seint. Er solgt veldig få av denne. Mye utfordringen i starten med cx-60. Kjøp seint 2023 og nyere og ikke ladbar hybrid. Et sinnsykt godt trekkdyr med stor vogn og henger. 4x4 system er overraskende bra. God langturbil. Mye skryt for en del fysiske knapper++ supert. Denne leveres ikke med webasto, med PTC varmer funker bra på vinteren. Blandt de beste på LED nærlys OG fjernlys. Forholdsvis en dyr bil med alt utstyr til og være Mazda. Motorlyd er absolutt 10 av 10. minner og diesel 6 sylinder til BMW. Anonym bil. Trygg og forutsigbar bil på vanskelig føre. Brukte tid i denne før det ble kjøpt. Alt stemmer og bilen er veldig bra og kjøre, Men det er en Mazda. Pussig at merke skal spille inn her. Hadde dett vært et kjent premium merke med akkurat samme følelse hadde jeg bestemt med raskere. Test bilen objektivt og bilen taler for seg.

Kjøreglede

10 / 10
Min 2025 mod 3,3 diesel er flott og kjøre. Mazda har fått bukt med styring, understell, div software tull og girkasse styr. Motoren er en drøm. Høyt dreiemoment på lavt turtall og veldig lavt forbruk. På størrelse med Volvo XC 60. Begynner og lukte på premium skikte , med er usikker om den er helt dær enda. Få til ingen konkurrenter under. 1 mill med dieselmotor. Har kjørt Volvo V90 CC fra før. Den finnes ikke lengre ny.

Kvalitet/driftssikkerhet

8 / 10
Ingen problemer. Begynner og nærme seg premiumskikte. Ivertall prismessig. Dyr bil med diesel motor. Veldig få konkurrenter her. Girkasse er myk og fin, men ikke spesielt kjapp. god kvalitet på interiør, pent og ryddig.

Plass/praktiske løsninger

8 / 10
Ok plass, god plass på første rad. Seter er bra med ikke helt Volvo kvalitet. Kjøl/varme i seter. Homuro + har fint interiørlys. Masse elektroniske innstillinger. Høy henger vekt 2500 kg.

Økonomi/kostnader

10 / 10
10 av 10. Litt dyr bil med diesel, men ingen konkurrenter i denne prisklassen.

Drivstoff/forbruk

10 / 10
I forhold til at dette er en 3,3 l diesel kan den presses til helt latterlige lave forbrukstall. Sterk motor. Følelse av mye krefter bare slik en 6 sylinder motor kan levere dette på.

Flere vurderinger

BMW 1-Serie (2024)

Gode kjøreegenskaper og kvalitet er det som gjør denne bilen super for mitt bruk

Score 9.2

Vurdert av Teze

Kia EV6 (2025)

Veldig god bil. Rask lading og veldig god rekkevidde. Lavt forbruk. Barna mente det var «unødvendig god plass» i baksetet

Score 9.4

Vurdert av Bileieren

Jaguar I-PACE (2021)

Kjøpte bilen brukt og ble garantert at den var i tipp topp stand, forhandler hadde sjekket den grundig og det var ingen grunn til å bekymre seg for noe ble jeg fortalt etter at jeg spurte hvilke erf

Score 7.4

Vurdert av JagPeg

Daihatsu Terios (2006)

Bilen har gått 180000. Skuddsikker bil som altid starter. Ingen nevneverdige problemer i mitt eie. Bruker bilen mye til arbeid. Kort akselavstand som gjør at man kommer fram overalt og med en fantas

Score 8.6

Vurdert av bakke

Kia EV6 (2022)

Flott bil med masse finesser. Har "alt". God plass i baksetet - god plass til barneseter. 7 års garanti. BOS Stoa, Arendal har fantastisk kundeservice!

Score 9.6

Vurdert av Anka

Volkswagen T-Roc (2022)

SÅ langt er jeg kjempfornöyd, går godt, sitter godt, solid skrudd sammen, har 4x4 og sportsunderstell som er ett +. Girkassa er silkemyk, alle knotter sitter der du forventer i en VAG. Hovedirrykk

Score 7.0

Vurdert av Espen

Tesla Model Y (2025)

Fantastisk bil

Score 10

Vurdert av Kenneth

BMW iX (2022)

Fantastisk bil. Premium interiør, kjørekomfort som forventet fra BMW.

Score 9.6

Vurdert av DrSS

Tesla Model 3 (2024)

Mellomstor sportslig og energigjerrig. Oppleves romslig og praktisk.

Score 9.8

Vurdert av jrog

Kia EV6 (2023)

Meget bra bil

Score 10

Vurdert av Geir

Honda Civic (2015)

Beste bilen jeg har hatt siden alfa romeo giuletta som er mer på bukker en ute å farter God famile bil og noe for ungdomene Kanke slå feil å ha honda

Score 9.6

Vurdert av Soppeloppen99

BMW i4 M50 (2024)

Kjøreglede og kvalitet. Superrask og samtidig enkel å kjøre. Lavt forbruk, grei rekkevidde. Veldig fornøyd.

Score 8.8

Vurdert av Helsikken

Ford S-Max (2018)

En så stor blir bruker jo litt diesel men 0,7 er jo ikke så verst.

Score 8.4

Vurdert av toby316

Suzuki Vitara (2016)

Meget god Bil, Kjørt 150000. Skiftet noen få slitedeler.

Score 9.4

Vurdert av Gunders

Volvo V70 (2008)

Knall god bil man blir glad i. Sterk og stor motor som går som ei kule, med og uten henger

Score 9.2

Vurdert av Devik