TV 2 Play
Min konto

Hvilken bil ser du etter?

Tilbake til front | Skriv en vurdering
2008 Audi R8 R8 4,2 V8 FSI Coupè Bensin

Score 8.2/10

Audi R8 V8 med gated manuell girkasse er rett og slett en bil i en egen klasse. Den gir en kjøreopplevelse som få andre biler kan matche. Den manuelle girkassen er som et presisjonsinstrument – hver giring føles mekanisk, presis og utrolig tilfredsstillende. Det er noe unikt med følelsen av å være i full kontroll, hvor føreren virkelig er en del av opplevelsen.

Min R8 er utstyrt med KW V3 coilovers som gir bilen en perfekt holdning og stram, balansert kjøredynamikk. I tillegg er den full av detaljer i karbon, som tilfører et eksklusivt preg både innvendig og utvendig. Sports-eksosen forsterker V8-ens karakter – en rå og aggressiv lyd som gjør hver kjøretur til en opplevelse, enten det er på en svingete landevei eller en rolig tur gjennom byen.

Dette er ikke bare en bil – det er en maskin som kombinerer tidløs design, fantastisk ingeniørkunst og pur kjøreglede. R8 V8 med manuell girkasse er selve definisjonen på en entusiastbil, og det føles som en ære å eie og kjøre noe så spesielt. En fremtidig klassiker, uten tvil.

Kjøreglede

10 / 10
V8 og Gated manuell girkasse er dette en drøm kjøre, Wingback Recaro setene er bare prikken over i en!

Kvalitet/driftssikkerhet

10 / 10
Meget god driftsikkerhet, ikke hatt en 1 feil på 20k km og 4.5 år eierskap.

Plass/praktiske løsninger

5 / 10
Noe lagring bak setene og i frunken, ikke allverden av plass men det er motoren som er i sentrum som betyr noe.

Økonomi/kostnader

8 / 10
Sikkert kostbart, men ikke i nærheten av alle de andre superbilene på markedet.

Drivstoff/forbruk

8 / 10
Relativt billig forbruk, stor motor og lett bil.

Flere vurderinger

Audi e-tron (2020)

Bil med høy kjøreglede.

Score 9.4

Vurdert av TomS

Skoda Octavia (2015)

Kjøpte min Octavia i 2015, så har nå hatt den i 10 år. Da jeg kjøpte ny bil så var det for endelig å kunne ha en ny bil med garanti. Endelig skulle jeg også få oppleve at ting bare ordnet seg

Score 5.6

Vurdert av AZan

Mercedes-Benz GLC Coupe (2017)

Kjøreegenskaper i toppklasse

Score 9.4

Vurdert av Knutsi

Toyota bZ4X (2024)

Svært praktisk bil, veldig gode 4x4 på vinters tid. Lettkjørt og pålitelig.

Score 8.4

Vurdert av Roar

Nissan Ariya (2025)

En flott bil med god komfort. Veldig god vinterbil. Rikelig med plass både foran og bak.

Score 10

Vurdert av Claus

BMW i5 M60 (2024)

Meget god bil å kjøre nok hk (600) designet liker jeg spesielt godt, samt god kvalitet på seter og interiør.

Score 9.6

Vurdert av Kurt

Audi A6 Avant e-tron (2025)

Bilen er en fantastisk kjøremaskin, alle motor journalister kritiserer «billige» løsninger og materialer innvendig, det er ikke en skrangle eller knisse lyd i bilen og bør begynne og kritisere de

Score 8.8

Vurdert av Iver

Lexus RX (2021)

En veldig behagelig bil. Du sitter som en konge med god oversikt. Alt av utstyr. Sterk motor. Lexus-kvalitet og Lexus-kundebehandling er inkludert. Min femte Lexus.

Score 9.2

Vurdert av Viking72

Nissan Leaf (2021)

Den nye leaf vil sikkert fikse disse problemene men nå så er den ikke veldig god og det at den bruker chademo hjelper ikke.

Score 6.4

Vurdert av Mohamad

Mitsubishi Pajero (2012)

Totalt verdt det med litt ekstra drivstofforbruk

Score 9.8

Vurdert av Matsli

Ford Mustang Mach-E (2021)

Beste bil jeg har hatt ever

Score 9.8

Vurdert av Lane

Ford Mustang Mach-E (2021)

Kjørt fossil hele mitt liv og var veldig skeptisk til elbil. Tok sats. Angrer ikke. Har nå 2 stk elbiler. Bil nummer 2 er Hyundai Kona, også en super bil i sin klasse.

Score 9.4

Vurdert av Skyer

Audi e-tron (2023)

En drøm av en bil og kjøre få som slår e tron på komfort! Bra med krefter i den lader ekstremt fort selv med kun 150 kWh som maks god plass og er kjempe fornøyd med bilen

Score 10

Vurdert av Jacob21

Polestar 2 (2022)

Ekstremt godt fornøyd med bilen nydelig bil og kjøre ikke veldig høyt forbruk god plass for størrelsen

Score 10

Vurdert av Jacob21

Nissan Leaf (2021)

Leaf e+ 2021 modell kjøpt brukt i starten av 2024. Har nå kjørt den ca 30 000 km. Brukes mest til småkjøring i Oslo - samt et par lengre ferieturer i Norge Pluss: driftssikker og god bil. Enkel

Score 8.0

Vurdert av Ivar