TV 2 Play
Min konto

Hvilken bil ser du etter?

Tilbake til front | Skriv en vurdering
2011 Peugeot Expert 2,0 HDi 120hk L2H1 Kassevogn Diesel

Vurdert av Bo_Austvatn

Score 7.8/10

Jeg ville ha en grei varebil som pendlerbil - og husstandens bil nr. 3.<br /> Vurderte både Toyota Hiace, Ford Transit og MB Vito, men syns jeg fikk mest for penga ved å kjøpe Expert, Jumpy eller ProAce.<br /> Av disse tre var det bare tilfeldigheter og praktiske hensyn som gjorde at det ble Peugeot av disse tre.<br /> Fiat Scudo har også samme karrosseri, men etter å ha forhørt meg litt rundt ble det tydelig at Fiaten har betydelig større kvalitetsutfordringer.<br /> Edit: Nå har jeg snart hatt bilen et år, og har erfart at det til stadighet er litt kvalitetsutfordringer med disse bilene, men jeg har ikke blitt stående etter veien med den enda. Kan også legge til at den ikke er spesielt startvillig når temperaturen faller under 12-14 kuldegrader. Den kommer etter hvert, men man bør ha på lader. Mulig et sett nye glødeplugger og motorvarmer ville ha hjulpet.<br />

Kjøreglede

8 / 10
Det er en forholdsvis enkel varebil, men de begrensinger det fører med seg. Men den er overraskende komfortabel - bedre enn samtidens Transporter og Transit, og ihvertfall HiAce.
Bilen går godt - overraskende godt faktisk, den er rett å slett en skikkelig kjapping ved akselerasjon og forbikjøringer. Ut over det så snakker vi ikke akkurat om noen "sportsbil".
Kan legge til at den ikke støyer så aller verst i kupeen heller.

Kvalitet/driftssikkerhet

6 / 10
Jeg kjøpte bilen (2011 modell) brukt for en tid siden - og regnet med det skulle bli noe småtteri, og det har det vært også. Det er noen forstillingsdeler som må byttes ganske hyppig, men det er ikke allverdens til kostnad da. Det virker som det er noe feil med varmefordelingen i bilen, for når det er kaldt ute, så er det vanskelig å få det til å blåse varmt på beina. Lokket på hanskerommet har falt av, setevarmen i sjåførsetet har sluttet å virke, AC virker ikke og "lokkene" over lyktespylerne faller av stadig vekk.
Overføringa fra girstanga til girkassa er ganske upresis og "grøtete" så det kan til tider være litt gjetting og tilfeldigheter som bestemmer hvilket gir en får lagt inn.
Karrosseriavstivingen oppunder taket i varerommet er limt, og den har løsnet for meg. Det ble en voldsom metallisk rakling, og jeg måtte ned med innertaket for lime den på plass igjen. Ganske omfattende jobb, men er man litt handy så gjør man dette sjøl.
Men igjen - det blir litt vanesak, om en ikke er altfor perfeksjonist og kravstor.
Fikk DPF feilkode på motoren like etter jeg kjøpte den, men en lengre kjøretur med høyt turtall på motorvei fikk den til å slokke igjen. Har i ettertid fått installert programvareoppdatering som eliminerer DPF og EGR problemer. Fikk som bonus 25 hester ekstra også.
Disse bilene (Expert, Jumpy, Scudo og ProAce) ser ut til å ruste noe mindre enn samtidens varebiler fra andre produsenter som Mercedes og VW.
2,0 HDi motoren fra PSA er kjent for å være svart pålitelig, og det virker til å stemme.
Tilleggsinfo: Etter et drøyt halvt års eierskap begynte jeg å høre en raklelyd i motor/girkasseområdet når bilen gikk på tomgang. Det viste seg at jeg måtte bytte clutch og dobbeltmassesvinghjul. Det var dyrt.

Plass/praktiske løsninger

9 / 10
Har skyvedør bare på en side og mangler cruisekontroll. Ellers så har denne lange versjonen god plass både i kupeen og i varerommet.
Jeg vil berømme den for å ha veldig godt lys. Både nær og fjernlys må være noe av det beste originallyset jeg har opplevd på noen bil.
I min alder blir det gjerne til at man vil ha ekstralys, men her ser jeg rett å slett ikke behovet.
Bilen har manuell girkasse, men den har unaturlig høy utveksling på første gir og revers, noe som rett å slett gjør den uegnet til å trekke eller rygge tilhengere i sakte fart. Den tillatte hengervekten på to tonn er derfor vanskelig å utnytte på en praktisk måte.

Økonomi/kostnader

8 / 10
Relativt rimelig i innkjøp som bruktbil. Varebilene fra Peugeot, Citroen og Fiat ser ut til å være rimeligere priset på bruktmarkedet enn Toyota ProAce - enda de er mer eller mindre identiske. Det er kanskje servicenivået hos Toyota som driver opp prisen litt der? Skrur man litt sjøl så er det billige deler til disse, og de er relativt enkle å skru på.

Drivstoff/forbruk

8 / 10
På langkjøring med litt forsiktig gassfot har jeg målt den til et dieselforbruk på 0,66 liter/mil. Under blandet kjøring til og fra jobb her ute på landsbygda så vil det gjerne ha litt i overkant av 0,8 liter/mil. PÅ vinteren drar den over 0,9 liter/mil. Til tross for sin 6 trinns manuelle girkasse, så bruker den faktisk minst diesel i 4. gir. Ihvertfall så lenge farten er under ca 90 km/t.

Flere vurderinger

Tesla Model 3 (2021)

Spesielt fornøyd med at hvis noe er galt har Tesla kommet hjem til meg og fikset det

Score 9.6

Vurdert av Jarle

Mazda MX-5 (2017)

Score 7.0

Vurdert av MisterMiata

Kia PV5 (2026)

Helt perfekt for oss som har 2 barn med tilhørende greier og skal kjøre langturer.

Score 9.6

Vurdert av Tess

Kia PV5 (2026)

Helt perfekt for oss som har 2 barn med tilhørende greier og skal kjøre langturer.

Score 7.8

Vurdert av Tess

BMW i3 (2017)

Elsker bilen min. Bil med sjel som man blir glad i. snerten liten kar som gjør kjøreturen til en glede. Bra på vinterføre. aldri noe feil og mangler. Anbefaler BMW I3 på det sterkeste.

Score 10

Vurdert av Frederik

Tesla Model 3 (2025)

Fin bil. Men ikke en spennende bil, mer på den kjedelige siden, men det er mest fordi alt funker ganske sømløst. Det mest negative er Tesla service senter. Hatt den inne for et problem med vibrasjo

Score 8.2

Vurdert av Jacob

XPeng G9 (2025)

En fantastisk bil, dessverre er det med G9 som med de aller fleste andre nyere biler så mye advarsler for alt fra fart til posisjonering at kjøregleden blir ødelagt, men heldigvis har xpeng en funk

Score 10

Vurdert av Tass11

Jaguar I-PACE (2019)

Skulle aldri vært produsert, søppelkvalitet.

Score 4.0

Vurdert av Christian

BMW i5 (2024)

BMW i5 touring er en stor og trygg bil med gode kjøreegenskaper. Bilen har for lav rekkevidde (45 - 50 mil på sommeren) og ladehastighet. Jeg bruker ca 40 min fra 10 - 80%, det er for mye. Dessuten

Score 6.8

Vurdert av Ba16

Jaguar F-Pace (2016)

Kom fra Tesla og tilbake til diesel. Brukte den mens jeg bodde i Spania. Tur ned og tilbake til Norge er høydepunktet. Den er en nydelig bil på langtur. Brukte 0,71 lt pr mil med 109 km/t i snittfar

Score 7.6

Vurdert av BOlsen

BMW iX (2022)

Design er annerledes og bra, kvalitet ikke bra nok. Ix blir vel erstatter av x5 når den kommer i ny drakt. Ventet på ix3, men skal definitivt ikke ha første produksjonen…., men kanskje Mercedes

Score 4.2

Vurdert av Bilinteressert

Opel Grandland (2026)

Godt fornøyd, angrer ikke. Hadde bestemt å kjøpe tesla y, men kjøreegenskaper og førermiljø vesentlig bedre på grandland. Ikke minst innvendig støy.

Score 9.4

Vurdert av Ivar

Hyundai IONIQ 5 (2022)

Svært velkjørende bil med ekstremt god plass til 5 personer.

Score 9.2

Vurdert av Froggy

Mercedes-Benz EQC (2021)

Meget godt fornøyd med bilen. Snart kjørt 100000 km ingen feil. Topp komfort, rask, og mye kjøreglede. Ingen knirkelyder, høy kvalitetsfølelse.

Score 8.8

Vurdert av John

Volkswagen ID.7 (2025)

God bil. Dårlige vinteregenskaper spes 4trekk. Virker som lite gjennomtenkt kvalitet og programvare.

Score 6.2

Vurdert av Selger1