TV 2 Play
Min konto

Hvilken bil ser du etter?

Tilbake til front | Skriv en vurdering
2023 MG MG4 Luxury Kombikupé Elektrisitet

Score 2.6/10

Ein gjennomført stusseleg bil. Langt frå vakker. Overforbruk av unødig plastikk bak. Trist interiør. <br /> Upåliteleg filhaldar, finn brått på å bråbremse fordi den tru at skjæringa langs vegen er farleg bil eller noko sånt. Bilen tar ned farten inntil 20 km/t når du køyrer på cruisecontroll og kjem til sving, kunne vore ein fin funksjon viss den ikkje var så ekstremt pysete. <br /> Betjeninga generelt manglar all form for logikk. logikk. Har enno ikkje forstått korleis eg får bilen direkte frå P til R etter oppstart. Kritisk uforståeleg betjening av peikesjermen. Du må ha magiske evner for å forstå korleis du kan slå på radio eller veksle til BT. Klimaanlegget må vere feil: Det klarer ikkje å gi lunk til føtene varme utan å grille overkroppen. Resultat: Du bør køyre med boblebukse og raggsokkar, kombinert med t-skjorte eller singlet. Er sjeleglad for at eg ikkje har køyrd bilen på vinterstid, for defrosterfunksjon trur eg dei har gløymd å legge inn. Lårstøtta i førarsetet er ubehageleg, og det er vanskeleg å finne god sittestilling og rattposisjon, så nokon langtur bør ikkje vurderast. <br /> Eg har rett nok ikkje mykje erfaring med mange el-bilar, men har svært mange kilometer med både eigne bilar og eit breitt utval av leigebilar. Av alt eg har køyrd, kan eg slå fast at MG4 iallfall er signifikant betre enn Talbot Simca. Men så lenge det ikkje må vere el-bil, køyrer eg mykje heller ti år gammal nordeuropeisk småbil av nesten kva som helst merke enn 2024-modellen av MG4. <br /> Heldigvis er ikkje dette ein bil eg har kjøpt, eg har berre hatt den til disposisjon ein periode. <br /> Kanskje ein bil du kan bruke til og frå butikken, viss du berre småhandlar, har garasje og Defa-vifte inni bilen på vinterstid, og butikken er ganske nær.

Kjøreglede

2 / 10
Bilen ligg ok på vegen. Men dette er ikkje nokon bil du gledar deg til å køyre.

Kvalitet/driftssikkerhet

3 / 10
Har ikkje nok erfaring til å vere sikker her.

Plass/praktiske løsninger

2 / 10
Nesten ikkje plass i bagasjerommet. Ingen frunk. Veldig lang ladetid. Ganske ribba for utstyr. Pluss for ladeplate til mobiltelefon, minus for at mobiltelefonen sklir av ladeplata i sving. Er prega av å vere småbil, med mykje mindre plass inni enn fysiske ytre mål skulle tilseie.

Økonomi/kostnader

2 / 10
Uviss, men ikkje ein bil der eg stolar på god andrehandsverdi.

Drivstoff/forbruk

4 / 10
Sikkert ok.

Flere vurderinger

Toyota bZ4X (2024)

Meget god fremkommelighet. Grei bil til langturer og småturer, litt stor for en person til småkjøring.

Score 7.6

Vurdert av Zoetour

Kia EV4 (2026)

Leverer på alle punkter

Score 10

Vurdert av Stkl

Fiat 500 (2011)

Søteste bilen på markedet. Hadde den i litt over 1,5 år før bremsen sluttet å funke i det jeg skulle av motorveien en dag (hadde oversett småproblemer og drøya service for lenge), da jeg fikk d

Score 7.8

Vurdert av Fjatten

Fiat 500 (2022)

Kjøpte bilen brukt av en forhandler. Litt kluddermudder med å få bilen i orden og i samsvar med tilsvarende bil /Norsk levert. Denne bilen var bruktimportert. Da manglet eksempelvis setevarme og un

Score 8.2

Vurdert av Topolino

Opel Mokka (2025)

Leaset i 3 år veldig fornøyd og ingen problemer

Score 9.0

Vurdert av Svein

Kia EV6 (2024)

Dette er klart den beste bilen jeg har eid ( har hatt 50 biler totalt). Nydelig å kjøre, ligger godt på veien. Blir ikke sliten etter en lengere tur.

Score 9.6

Vurdert av Divra

Volvo EX30 (2026)

Etter siste oppdatering er software helt i toppklassen. Litt høyt forbruk, men med tanke på at det er en skjult rakett ikke så rart

Score 8.8

Vurdert av Kalle

Volvo V70 (2008)

Har eid bilen siden ny. 18 år og 320.000 km. Bra for rust. En evighetsmaskin.

Score 8.6

Vurdert av Sigurd

BMW Z4 (2009)

"Smiles pr miles" gjelder for denne bilen. Har ikke angret på kjøpet og håper jeg aldri skal selge den.

Score 7.4

Vurdert av Kjetil

Leapmotor C10 (2026)

Rimelig og god, føles som hvilken som helst dyrere merke.

Score 9.4

Vurdert av Hogne

Peugeot 3008 (2018)

God bil med god plass og meget gode kjøreegenskaper. AdBlue problemer og kamkjedefeil trekker ned totalinntrykket.

Score 6.8

Vurdert av geva

Citroën E-C3 (2026)

God bil til lite penger. Ser dyrere og større ut enn den er. God komfort, gode seter og behagelig å kjøre.

Score 8.2

Vurdert av Vorma

Mercedes-Benz EQE AMG (2022)

En fantastisk kjøremaskin som egner seg til korte og lange turer. Nyte alene på svingete veier med meget bra lydanlegg eller på lange turer med familien.

Score 9.8

Vurdert av Putte

Subaru Uncharted (2026)

Pen å se på, god å kjøre, har følelsen av at du kjører en diger bil. Nok fysiske knapper, Lett å bli glad i men ikke forelsket i. Bruker min bil like mye til små kjøring som motorvei.

Score 9.4

Vurdert av Tori

MG MGS5 (2025)

Godt fornøyd med bilen. Nesten bedre enn forventet. Selvsagt ikke en helt premium bil (treg skjerm, håpløs lysassistent), men da hadde vi nok måtte ut med mye mer penger. God plass, rask motor, go

Score 9.2

Vurdert av Torh