TV 2 Play
Min konto

Hvilken bil ser du etter?

Tilbake til front | Skriv en vurdering
2022 Tesla Model Y Long Range AWD SUV Batteri

Score 6.2/10

Bilen er 2023 modell. <br /> Etter å ha vært gjennom en del biler av europeisk standard (Audi, volvo etc) er jeg skuffet over kvaliteten på Tesla. <br /> Bare for å være helt tydelig, dette er ikke en premiumbil! Det er en mellomklasse, lavt i mellomklasse segmentet.<br /> Bilen er veldig hard på understell/fjøringer. Det er også svært mange småproblemer hvor de første 2 månedene har bilen vært på verksted 4 ganger. <br /> <br /> Cruisecontrol virker ikke på bilene da cruisen benytter seg av fart ut fra gamle regustrerte gps signaler og ikke kart eller skiltscanning slik andre biler gjør. Dette innebærer at bilen bråbremser flere ganger . Eksempelvis om det har vært veiarbeid for 10 år siden og gps signalet sier det er 50kmt på 80kmt strekning vil bilen bråbremse i gps sonen.<br /> <br /> Interiør på dørene flekker veldig fort. regndråper viser fort i skinnet og det er vanskelig å få bort. <br /> Entertainmentsystemet låser seg og må restartes. Spotify fungerer ikke ordentlig. Vindusviskerene vasker ikke ordentlig på passasjerside da vindusspylerveske ikke når helt opp. Ganske mye veistøy med takbøyler og/eller takboks på bilen. Svært lite ustikt bak bilen. Bilen mangler 360 view da den ikke har kamera i front. Bilen kommer ikke med gummimatter, dette må kjøpes utenom, noe som er en nødvendighet i Norge med regn.<br /> <br /> Det eneste positive jeg har er at bilen er romslig innvendig og har OK rekkevidde.<br /> <br />

Kjøreglede

6 / 10
Stivet understell og fjøringer. Orginale dekk og felger, men man kjører hver stein i veibanen.

Kvalitet/driftssikkerhet

5 / 10
Svært mange småproblemer. Eksempelvis dugg mellom kameraer og glassflate på stolpe. Løftemekanikken på bagasjeluken sliter i kulden med ulyder. spurtlappene for dekk sitter løst og man må regne med å miste disse for å kjøpe nye, de er ikke festet.

Plass/praktiske løsninger

7 / 10
god lagringsplass

Økonomi/kostnader

6 / 10

Drivstoff/forbruk

7 / 10

Flere vurderinger fra samme generasjon

Tesla Model Y (2026)

En helt ny verden med denne bilen. Vurderer også å skifte den andre nr 2 bilen med brukt model 3. Alt annet enn tesla føles gammeldags. Vurderer du Tesla så dra å prøvekjør.

Score 10

Vurdert av Roar

Tesla Model Y (2026)

En helt ny verden med denne bilen. Vurderer også å skifte den andre nr 2 bilen med brukt model 3. Alt annet enn tesla føles gammeldags. Vurderer du Tesla så dra å prøvekjør.

Score 10

Vurdert av Roar

Tesla Model Y (2026)

Er vurdert opp mot X og tidligere gen Y. Savner fra X seter og romfølelsen. Savner ikke noe fra gen1 Y. Positiv bil med kjøling i seter og godt støydempet kupe. Fine materialer er brukt. Anbefales.

Score 9.6

Vurdert av Bidda

Tesla Model Y (2026)

Fortsatt for stiv, og også for mye støy på motorvei. Dårligere selvstyring enn mange andre nye biler. Kjører gjerne annen bil på langtur, men totalt sett ok bil til prisen.

Score 9.0

Vurdert av PerB

Tesla Model Y (2025)

Uslåelig kombinasjon av plass, pris og kvalitet for småbarnsfamilier

Score 10

Vurdert av Bokstav

Tesla Model Y (2025)

Uslåelig kombinasjon av plass, pris og kvalitet for småbarnsfamilier

Score 10

Vurdert av Bokstav

Tesla Model Y (2025)

En god totalpakke. Sporty familiebil med god plass til det meste. God rekkevidde og lavt forbruk. Flott hverdags og feriebil.

Score 9.8

Vurdert av Robert

Tesla Model Y (2025)

Er svært fornøyd med bilen. Har ikke opplevd noen av de vanlige utfordringene, om en ser bort fra hylingen i bremsene av og til, men dette blir som sagt tatt hånd om. Ellers en flott bil på alle m

Score 9.8

Vurdert av Roya

Tesla Model Y (2025)

En utrolig god bil uansett vei og føreforhold. rekkevidde sommer som vinter er meget tilfredstillende, kjører mye i jobb og denne dekker alle behov og forventninger til en bil.

Score 9.8

Vurdert av TomJ

Tesla Model Y (2025)

Veldig mye bil for pengene og mange gode løsninger. Kunne vært bedre autopilot og vanskelig å finne dørhåndtak i mørket

Score 9.6

Vurdert av Billy

Tesla Model Y (2025)

Genial

Score 10

Vurdert av Rerer

Tesla Model Y (2025)

Kanon bil. Driftssikker og intuitive løsninger

Score 10

Vurdert av Eopheim

Tesla Model Y (2025)

Utrolig god bil på alle mulige måter, fast og fin å kjøre, robust, sitter godt og høyt. God oversikt i trafikken, lite støy, god plass, pluss for skjerm bak til de to minste barna, stort bagasje

Score 10

Vurdert av Alenemor

Tesla Model Y (2025)

Fantastisk bil

Score 10

Vurdert av Kenneth

Tesla Model Y (2024)

Topp bil

Score 10

Vurdert av Viking

Flere vurderinger

Skoda Enyaq (2026)

Bilen er helt OK og funker til det meste, og normalt god å kjøre. Er langt under forventning til den høye prisen. Det virker som de har fylt den opp med utstyr og egenskaper for å få det på pa

Score 6.6

Vurdert av Fredrik

Toyota bZ4X (2024)

Meget god fremkommelighet. Grei bil til langturer og småturer, litt stor for en person til småkjøring.

Score 7.6

Vurdert av Zoetour

Kia EV4 (2026)

Leverer på alle punkter

Score 10

Vurdert av Stkl

Fiat 500 (2011)

Søteste bilen på markedet. Hadde den i litt over 1,5 år før bremsen sluttet å funke i det jeg skulle av motorveien en dag (hadde oversett småproblemer og drøya service for lenge), da jeg fikk d

Score 7.8

Vurdert av Fjatten

Fiat 500 (2022)

Kjøpte bilen brukt av en forhandler. Litt kluddermudder med å få bilen i orden og i samsvar med tilsvarende bil /Norsk levert. Denne bilen var bruktimportert. Da manglet eksempelvis setevarme og un

Score 8.2

Vurdert av Topolino

Opel Mokka (2025)

Leaset i 3 år veldig fornøyd og ingen problemer

Score 9.0

Vurdert av Svein

Kia EV6 (2024)

Dette er klart den beste bilen jeg har eid ( har hatt 50 biler totalt). Nydelig å kjøre, ligger godt på veien. Blir ikke sliten etter en lengere tur.

Score 9.6

Vurdert av Divra

Volvo EX30 (2026)

Etter siste oppdatering er software helt i toppklassen. Litt høyt forbruk, men med tanke på at det er en skjult rakett ikke så rart

Score 8.8

Vurdert av Kalle

Volvo V70 (2008)

Har eid bilen siden ny. 18 år og 320.000 km. Bra for rust. En evighetsmaskin.

Score 8.6

Vurdert av Sigurd

BMW Z4 (2009)

"Smiles pr miles" gjelder for denne bilen. Har ikke angret på kjøpet og håper jeg aldri skal selge den.

Score 7.4

Vurdert av Kjetil

Leapmotor C10 (2026)

Rimelig og god, føles som hvilken som helst dyrere merke.

Score 9.4

Vurdert av Hogne

Peugeot 3008 (2018)

God bil med god plass og meget gode kjøreegenskaper. AdBlue problemer og kamkjedefeil trekker ned totalinntrykket.

Score 6.8

Vurdert av geva

Citroën E-C3 (2026)

God bil til lite penger. Ser dyrere og større ut enn den er. God komfort, gode seter og behagelig å kjøre.

Score 8.2

Vurdert av Vorma

Mercedes-Benz EQE AMG (2022)

En fantastisk kjøremaskin som egner seg til korte og lange turer. Nyte alene på svingete veier med meget bra lydanlegg eller på lange turer med familien.

Score 9.8

Vurdert av Putte

Subaru Uncharted (2026)

Pen å se på, god å kjøre, har følelsen av at du kjører en diger bil. Nok fysiske knapper, Lett å bli glad i men ikke forelsket i. Bruker min bil like mye til små kjøring som motorvei.

Score 9.4

Vurdert av Tori