TV 2 Play
Min konto

Hvilken bil ser du etter?

Tilbake til front | Skriv en vurdering
2016 Audi RS3 Sportback 2,5 TFSI 367hk quatro S-tronic Combi-Coupè Bensin

Score 6.6/10

En bil som kan anbefales hvis du er villig til å betale for hva det koster å eie en slik bil. Kan anbefales å ha 50 000 tilgjengelig for vedlikehold på en slik bil som har gått 75 000 km +. <br /> <br /> Anbefaler en verkstedgjenomgang av et nøytralt verksted før du kjøper en slik bil. Sjekk alle beveglige deler under bilen. Bremseklosser og skiver naturlig nok. Brembo bremser med RS logo fra Audi er ikke billig å bytte deler på.<br /> Evt lekkasjer fra motor/girkasse/dempere. Sjekk Magnetic Ride sensorer, om de har satt seg fast pga salt, etc(vask og smør de opp. Er dyre å bytte). Kjør bilen varm før du sjekker den manuelle giringen med "litt turtall". <br /> Sjekk spjeld på eksosanlegget når du har kjørt bilen varm, skift mellom ulike kjøremoduser for å høre etter ulyder. <br /> <br /> En bil som alle bilinteresserte bør ha, først og fremst pga motor/sportseksos. Men vær klar over at det uansett koster. Frustrasjonen kan dempe gleden av å eie bilen. <br /> <br /> Bilen som omtales her er en helt original bil(inkludert hjul/dekkstr.).

Kjøreglede

9 / 10
Utvilsomt en bil som får frem smil og latter. Lyd fra motor og sportseksosen er et kapittel for seg selv. "Mye vil ha mer" etter en stund, men du savner lite med en bil som det her. Kommer naturlig nok an på hva man har eiet/kjørt tidligere.

Kvalitet/driftssikkerhet

6 / 10
Biler som det her blir bruk etter sin hensikt og det blir mye slitasje med årene. Opplever kvalitene som noe skuffende i forhold til forventningene. Det gjelder mekanisk, teknisk og inteirørt(dekkstøy/vindsus/knatring i interiøret).

Plass/praktiske løsninger

6 / 10
A3 Sportback plass. Nok plass til to personer uten små barn.

Økonomi/kostnader

6 / 10
Dyre deler, og RS gir høyeste timepris hos Møller Bil. Vanlige servicer er ikke så avskrekkende, ca 6-9500. Verditap, holder seg bra med vedlikeholdt bil med historikk. Tendens til mange eiere på slike biler.

Drivstoff/forbruk

6 / 10
Langkjøring ca 0,75 - Blandet vanlig kjøring 0,95 - Annen kjøring 1,2-2,2 l/mil.

Flere vurderinger

Volvo C40 (2023)

Helt grei, men forbruket vinters tid er for høyt. Hadde tidligere en ipace. Samme forbruk på sommeren, men Volvo'n bruker minst 20% mere enn ipace'n på vinteren.

Score 7.0

Vurdert av OBjg

Polestar 2 (2023)

Bilen er bra fen, men Polestar Support er elendig. Lang responstid, og mye trenering på svært enkle problemer. Har holdt på et par måneder nå med dem. Ville ikke valgt denne bilen om jeg hadde vi

Score 7.2

Vurdert av BjarneH

Honda e (2020)

En vanvittig morsom og kul nr 2 bil. Topp kvalitet, svært gode kjøreegenskaper og høy finish og kvalitetsfølelse.

Score 9.4

Vurdert av Kalleland

BMW i4 M50 (2025)

Veldig fint daily, mye effekt, kan kjøre i alle forhold, på jobb eller ferie, alene eller med familie men vi trenger lyd fra exos, vibrasjon fra bensin motor, duft av bensin!!

Score 8.6

Vurdert av Magalaxeurdeter

BMW iX2 (2025)

Morsom bil nr 2. Understyrer noe på glatta som også IX gjør. Presis styring med direkte følelse. Responsiv og god veifølelse. Noe hjulstøy. Greit forbruk. Noe dårlig ladefart i forhold til min

Score 7.8

Vurdert av KM73

BMW i5 (2025)

Fantastisk kjøreglede. Klassisk overstyrt direkte styrefølelse typisk for 5 serie. Interiørknirk drar ned inntrykket. Dette skal være premium. Litt skuffende rekkevidde, selv om det avviker lite f

Score 7.6

Vurdert av KM73

BMW 3-Serie (2014)

Beste bilen jeg har hatt sammenlignet med Pris, komfort og plassen og ikke minst drivstoffgjerrig motor med stor kjøreglede! Her får du mye bil for pengene

Score 9.8

Vurdert av Europaentusiast

Changan Deepal S05 (2026)

Veldig fornøyd ! Føles premium i forhold til mange andre europeiske modeller.

Score 10

Vurdert av JanNicE

Nissan Qashqai (2018)

Bilen har gått som en klokke. Føles som en elbil, stille og kjører jevnt og fint.

Score 9.2

Vurdert av redfox

Mercedes-Benz EQC (2022)

Topp bil med nydelig kjørekomfort

Score 8.6

Vurdert av Kalle

Changan Deepal S05 (2026)

Veldig mye bil for pengene. Rekkevidden kunne vært litt lengre, og det kunne vært en anelse bedre fjernlys, men alt i alt et veldig godt kjøp.

Score 9.4

Vurdert av EKSK

Hongqi E-HS9 (2022)

Når alle barnesykdommene er ryddet opp i er dette den beste bilen som finnes i denne klassen/str. Sett opp i mot pris. Rekkevidde er deriomot ikke en styrke, men holder i massevis for 70% av befolkni

Score 8.2

Vurdert av Bernie

Hyundai IONIQ 5 (2023)

Hatt en del problemer med min bil og verksted har brukt lang tid på å fikse. Rekkevidden er korrekt og plassen er overraskende bra.

Score 6.4

Vurdert av Joakim

Toyota bZ4X (2023)

Perfekt bil for oss og fantastisk framkommelighet i dypsnø

Score 9.2

Vurdert av Arne

Jaguar XF (2018)

Knall fornøyd

Score 8.8

Vurdert av Erik