TV 2 Play
Min konto

Hvilken bil ser du etter?

Tilbake til front | Skriv en vurdering
1994 Nissan Patrol 2,8 TD kort Stasjonsvogn Diesel

Vurdert av Andreas Gustavsen

Score 8/10

Sterk og god 2.8ltr rekke seks diesel med turbo. Fleste av denne bilen ble levert med denne motoren RD28T<br /> 5 gir manuell, 4x4 med høy og lav gir sperret senterkasse. Diffrensialbrems eller Diffrensialsperre i bakakslingen<br /> 3500kg hengervekt på både lang og kort utgave. <br /> Jeg vil si, den komplette bil. Patrol Y60 kan alt, ordner alt og takler alt av terreng og utfordringer<br /> Ikke noe problem og dra på bilferie mange hundre kilometer eller bare herje rundt i skæven og kjøre på jobben dagen etter. <br /> Det som gjør denne bilen så brutal er at med 2 - 4" hevesett og 35-39" dekk så har du er helt rå offroadbil som kjører i ring rundt andre biler i gjørma.<br /> Jeg kan skrive uendelig godt om denne bilen. Har ikke funnet noe negativt!

Kjøreglede

10 / 10
Dette er en skikkelig gladbil. Gode kjøreegenskaper, men fremkommelighet er det som denne bilen er kjent for. Ingen over, ingen ved siden!

Kvalitet/driftssikkerhet

10 / 10
Skuddsikker bil og drivverk som du ikke klarer og slite ut. Kvalitet i alt til og med rusta er det god kvalitet på! Kan ikke sammenlignes med ande biler.

Plass/praktiske løsninger

7 / 10
God plass i den lange utgaven, den korte er mindre og mest moro/leke bil.

Økonomi/kostnader

8 / 10
Deler er ikke så dyrt og dette er jo en bil man skrur på selv. Oljeskift hver 5000km men dette er bare en liten sum.

Drivstoff/forbruk

5 / 10
Det er ikke hvor mange mil du kommer på en tank som er poenget, det er hvor mange smil du kan samle:)

Flere vurderinger

Mazda CX-3 (2017)

Bilen ser ok ut for å være 10år, kjører ganske godt og fint interiør for klassen.

Score 7.8

Vurdert av BKStrand

Ford Focus (2010)

Har en 2010 modell som jeg har eid fra 2019 til det som ser ut til å bli evigheten. Skriver nå 2026, og det er ingen ting som tyder på at den ikke går gjennom også neste EU uten store kostnader.

Score 8.2

Vurdert av FocusLuringen

Ford Focus (2010)

Har en 2010 modell som jeg har eid fra 2019 til det som ser ut til å bli evigheten. Skriver nå 2026, og det er ingen ting som tyder på at den ikke går gjennom også neste EU uten store kostnader.

Score 8.2

Vurdert av FocusLuringen

XPeng G6 (2026)

Score 8.4

Vurdert av RobbyT

XPeng G6 (2026)

Score 8.4

Vurdert av RobbyT

Kia e-Soul (2021)

Billigere bilhold skal man lete lenge etter. Og med både lite feil og lang garanti så er det bekymringsfritt bilhold.

Score 8.8

Vurdert av Allroad

KGM Torres EVX (2025)

En bil jeg kan anbefale.

Score 9.4

Vurdert av Teisen

Volkswagen e-Golf (2015)

En trivelig bil å kjøre på korte turer, men kvalitet er det ikke på deler av mekanikken. Klimaanlegget i denne bilen er total katastrofe.

Score 6.2

Vurdert av helsol

Maxus Euniq6 (2023)

Veldig mye bil for pengene.

Score 9.0

Vurdert av Geir

Tesla Model 3 (2022)

Veldig formøyd Veldig morsom og kjøreglede på topp

Score 7.8

Vurdert av Twinn

Volkswagen Golf (2013)

En allsidig og god bil. Og dessuten pene, harmoniske linjer og fine proporsjoner.

Score 8.8

Vurdert av RolfV

DS DS 7 Crossback (2021)

Kjempefornøyd med denne. Rask, bra ryggekamera, veldig bra alternative valg på skjermen/rattet, bra seter og svingradius.

Score 8.6

Vurdert av Eldar

Lexus RZ (2026)

Stort sett fornøyd, enkelte forbedringer når det gjelder infosystem..

Score 7.4

Vurdert av Maxi

MG MG4 (2023)

Kan ikke anbefale denne bilen. Har aldri hatt en bil med så mye feil på elektronikk. Flere ganger har bilen prøvd å presse meg av på avkjøringsraper på E18. Sliter med vei merking på Skøyen,

Score 3.0

Vurdert av Rune

Audi Q6 e-tron (2025)

En god europeisk bil hvor du slipper kinesisk overvåkning som i Volvo. Den kjører meget godt, spesielt med luftfjæring. Den er langt penere enn BMW IX (snodig)/MB GLC (såpestykke), gir passe med s

Score 9.2

Vurdert av Bengt